Menü
  • CHP Beylikdüzü İlçe Örgütü 2. Vefa Ödülleri Töreni, Kaya İstanbul Fair and Convention Hotel’de Gerçekleşti
CHP Beylikdüzü İlçe Örgütü 2. Vefa Ödülleri Töreni, Kaya İstanbul Fair and Convention Hotel’de Gerçekleşti

Yıllardan bu yana CHP’ye önemli katkılarda bulunan isimlere vefa ödülünün takdim edildiği törende; ilk kez verilen Uluslararası Vefa Ödülü’nü ise Yunanistan Eski Başbakanı Yorgo Papandreu aldı.
Demokrasi, adalet ve sosyal devlet anlayışının en güçlü siyasi iradelerinden olan Cumhuriyet Halk Partisi’ne uzun yıllar boyunca emek vermiş olan isimler, vefa ödülü ile onurlandırıldı. Cumhuriyet Halk Partisi Beylikdüzü İlçe Başkanlığı, bu yıl Vefa Ödülleri’nin ikincisini Kaya İstanbul Fair and Convention Hotel’de düzenledi. Organizasyonun sunumunu haberci Nevşin Mengü yaptı. Törende 2017 Yılı Vefa Ödülü, sahiplerini buldu. Beylikdüzü Vefa Ödülü’nü Ulviye Seçkin, İstanbul Vefa Ödülü’nü Şuayip Vardar, Türkiye Vefa Ödülü’nü Hasan Fehmi Güneş, Özel Ödülü Ferit Mevlüt Aslanoğlu ve ilk kez verilen Uluslararası olan ödülü Türk – Yunan ilişkilerine büyük katkıları olan Yunanistan Eski Başbakanı Yorgo Papandreu aldı.
“CHP, Vefanın Partisidir”
Seferihisar ve SODEM Belediye Başkanı Tunç Soyer katıldığı toplantının ardından şunları söyledi: “Bugün, CHP Beylikdüzü İlçe Örgütü, sosyal demokratların ödüllendirildiği 2. Vefa Ödülleri Töreni düzenledi. Tören öncesinde Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ev sahipliğinde, bu yıl Ödüle layık görülen Yunanistan Eski Başbakanı ve Sosyalist Enternasyonel Başkanı Yorgo Papandreu ile SODEM Belediye Başkanları biraraya geldik. Sosyalist Enternasyonel Türkiye temsilcisi Sayın Umut Oran’ın ve DİSK eski Genel Başkanı Sayın Süleyman Çelebi’nin de katıldığı, Türkiye’ye örnek Vefa Ödülleri Projesini hayata geçirdiği için Beylikdüzü Belediye Başkanımız ve CHP İlçe Başkanımıza teşekkür ediyor, Sosyal Demokrasinin efsane isimlerinden, Türkiye Dostu Sayın Papandreu’yu hakkettiği ödülü nedeniyle tebrik ediyoruz.”