Cihan Ünal Tiyatrosu

Anasayfa / Haberler / Cihan Ünal Tiyatrosu

Cihan Ünal Tiyatrosu
Cihan Ünal Tiyatrosu

Seferihisar Belediyesi’nin kültürel değerleri gözeten faaliyetleri kapsamında Seferihisar merkezinde uygulanması düşünülen park içerisinde, tiyatro, konser ve toplantılar için bir açık hava sahnesi yapılacak.

Kültürel faaliyetlerimizi Seferihisar içine taşıyacak bu sahneyle her türlü görsel eserin sergileneceği Seferihisar’a yakışır, doğayla bütünleşmiş, engelli vatandaşların kullanımına uygun ve modern bir açık hava tiyatrosu olması düşünülüyor. Sahnemiz, geçmişten bugüne kültürüne sahip çıkan ilçemizde, çağdaş ve sanata duyarlı bir toplum yaratmak için her yaşa yönelik tiyatro çalışmalarına, sinema gösterimlerine, konserlere, halkın katılımına yönelik toplantılara ev sahipliği yapacak.

Proje kapsamında yapıda kulis odaları, ses-müzik aletleri için depo alanları, kadın erkek ve engelli tuvaletleri bulunacak. Sahneyi ve seyircileri güneşten ve yağmurdan korumak için yapının genel estetiğine uygun gölgelendirme sistemi ve ses mühendislerince sesin tiyatroda en iyi şekilde duyulması için gerekli ön değerlendirmeler yaptırılacak. Büyük sunum ve tanıtımlarda kullanılmak için açılır kapanır perde ve kolay monte edilir ve taşınabilir ses ve ışık sistemi temin edilecek. Alanın temiz tutulabilmesi ve su birikiminin engellenmesi için uygun su giderleri, sağlıklı işleyen bir atık su sistemi kurulacak. Sahnenin bulunacağı park alanı, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Seferihisar Belediyesi peyzaj mimarlarının ortak çalışmalarıyla projelendirilerek dünya standartlarında bir park alanına dönüştürülecek.