CITTASLOW GÖNÜLLÜLERİ İŞBAŞINDA

Anasayfa / Haberler / CITTASLOW GÖNÜLLÜLERİ İŞBAŞINDA

CITTASLOW GÖNÜLLÜLERİ İŞBAŞINDA
CITTASLOW GÖNÜLLÜLERİ İŞBAŞINDA

Seferihisar’da yaşayanlar her geçen gün Sakin Şehir projesini daha çok sahipleniyor.

Uluslararası Cittaslow ağının Türkiye’deki ilk temsilcisi olan Seferihisar’da, Belediye kriterlerle ilgili yoğun bir çalışma programı içerisine girmek üzere. Bu yoğun temponun hemen öncesinde Belediye Başkanı Tunç Soyer; “Türkiye’ye model olacak bir projeyi Seferihisar’da uygulamaya başlıyoruz. Cittaslow projesi siyasetin sığ sularında boğulmasın istiyorsak, gelin sahiplenelim” çağrısıyla Yeni Kültür Sarayı’na akın eden Seferihisarlılar, Cittaslow Seferihisar gönüllüleri olarak Belediyeyle birlikte çalışacak.

Türkiye’nin ilk Cittaslow Kenti Seferihisar’da Belediye ve vatandaşlar Seferihisar’ı dünyanın en güzel Cittaslow Kenti haline getirme konusunda birlikte ter dökecek. Altı ana başlıkta kurulacak komisyonlar vatandaşlar ve belediye çalışanlarından oluşacak.   Seferihisar’ın geleceğine imza atacak ekip, “Halkla İlişkiler”, “Turizm”, “Tarım ve Hayvancılık”, “Yiyecek, içecek”, “Eğitim” ve “Çevre” konularında çalışacak.

Gösterilen ilgiye çok teşekkür eden ve katılımcıların görüşlerini dinleyen Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer; “Çok büyük bir adım atmak üzereyiz. Seferihisar’da değişim başlıyor ve bu değişime hep birlikte imza atacağız. Oluşturacağımız komisyonlara başvuruları bugün aldık. Önümüzdeki günlerde şekillendireceğiz ve sizlerle hızlı bir çalışmaya başlayacağız. Bunu da Türkiye’ye örnek olma sorumluluğu içerisinde, dünya markası Seferihisar hedefimiz için çok ciddi olarak yapacağız” dedi.