CİTTASLOW PLASTİK SANATLAR SEMPOZYUMU

Anasayfa / Haberler / CİTTASLOW PLASTİK SANATLAR SEMPOZYUMU

CİTTASLOW PLASTİK SANATLAR SEMPOZYUMU
CİTTASLOW PLASTİK SANATLAR SEMPOZYUMU

Seferihisar’ın doğal ve tarihi değerlerinin uluslararası düzeyde tanıtımına katkıda bulunmak ve bunlara sahip çıkılması, korunması konusunda bir bilinç oluşturmak amacıyla 7-17 Ekim 2010 tarihleri arasında Cittaslow Seferihisar 1. Uluslararası Plastik Sanatlar Sempozyumu düzenliyor.

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, sempozyumun teması olan  ‘’sakin şehir’’ kavramına ve bu kavramın içeriğine dikkatleri çekmeyi istediklerini belirterek, sanatın barışçıl niteliği ve kültürlerarası köprü oluşturma gücüne vurgu yaptı. Farklı ülkelerden sempozyuma katılacak sanatçıların birlikte gerçekleştirecekleri atölye çalışmaları sonucunda açılacak sergi ile Seferihisar’ın kültürel ve ekonomik yaşamında canlılık sağlanacağını kaydeden Soyer, ‘’ Sempozyum sonunda sanatçıların burada bırakacakları yapıtlarla Seferihisar’da bir Çağdaş Sanatlar Müzesi’nin açılmasına önayak olmayı ve sempozyumu gelenekselleştirip yörenin bir kültür ve sanat merkezi haline gelmesine katkı sağlamayı hedefliyoruz’’ dedi.

Seferihisar Belediyesi’nce 7-17 Ekim tarihleri arasında ilçede düzenlenecek Cittaslow Seferihisar 1. Uluslararası Plastik Sanatlar Sempozyumu’nun koordinatörlüğünü Ressam Reyhan Abacıoğlu ve Ressam Tuncay Topcu yürütüyor. Sabah 9.00’dan akşam 19.00’a kadar sürecek atölye çalışmalarına 18 Ressam, altı Heykeltraş, bir Seramik Sanatçısı, bir Tiyatro Eğitmeni ile Sanat Eleştirmenleri Abdülkadir Günyaz ve Kaya Özsezgin katılıyor. Çalışmalara izleyici olarak katılabilecek olan ziyaretçiler ve Seferihisar halkı, sanatçılardan eserleriyle ilgili bilgi alabilecekler.

Sanatçıların eserleri, 16 Ekim Cumartesi günü saat 18.30’da Seferihisar Marina’da gerçekleştirilecek açılış kokteylinin ardından sergilenmeye başlayacak.
Sempozyuma katılacak sanatçıların adları şöyle:

ALPARSLAN EBCİM (HEYKELTRAŞ) TÜRKİYE
CAN KÜÇÜKTEPEPINAR (HEYKELTRAŞ) TÜRKİYE
CATALINA MAYER (RESSAM) ALMANYA
CEMAL DEMİR (RESSAM) TÜRKİYE
CRİSTAL MELLE (HEYKELTRAŞ) ALMANYA
DANİELLA NOVELLO (HEYKELTRAŞ) İTALYA
ELLEN SCHON (SERAMİK) AMERİKA
ELİZA FRANZOI (HEYKELTRAŞ) İTALYA
KERSTEN THIELER-KUECHLE (RESSAM-HEYKELTRAŞ) ALMANYA
KIRSTEN BALLISAGER (RESSAM) DANİMARKA
LISA KRACBICLER (RESSAM) AVUSTURYA
MARIKA WILLE (RESSAM) AVUSTURYA
MELİH KORUKCU (TİYATRO EĞİTMENİ) TÜRKİYE
MUSTAFA HORASAN (RESSAM) TÜRKİYE
MOUNTASSIR CHEMAOMOUNE (RESSAM) FAS
PATRIZIA NOVELLO (RESSAM) İTALYA
PEPPI SPISS (RESSAM) AVUSTURYA
PETRA HOECKER (RESSAM) ALMANYA
PIRJO HEINO (RESSAM) FİNLANDİYA
REYHAN ABACIOĞLU (RESSAM) TÜRKİYE
SELAHATTİN YILDIRIM (RESSAM) TÜRKİYE
SOH CHEE HUI (RESSAM) MALEZYA
TUNCAY TOPCU (RESSAM) TÜRKİYE
TÜLAY ÇELİKEL (HEYKELTRAŞ) TÜRKİYE
ZELJKO HUDEK (RESSAM) HIRVATİSTAN