CİTTASLOW SEFERİHİSAR VİYANA KAPILARINDA

Anasayfa / Haberler / CİTTASLOW SEFERİHİSAR VİYANA KAPILARINDA

CİTTASLOW SEFERİHİSAR VİYANA KAPILARINDA
CİTTASLOW SEFERİHİSAR VİYANA KAPILARINDA

Kültür Turizm Bakanlığı’nın misafirleri olarak Türkiye’ye gelen Avusturya gelen Viyana Wellness Magazin yazarları Christian Scherl ve Sandra Zulek, İzmir ve çevresini inceledikleri gezilerinin bir gününü Türkiye’nin Cittaslow Başkenti Seferihisar’a ayırdı.

Termal kaynaklar ve kış turizmiyle ilgili Türkiye’ye gelen Avusturyalı yazarlar, İzmir merkezindeki incelemelerinin ardından Çeşme, Selçuk Efes ve Seferihisar’ı ziyaret etti. Seferihisar’a bir gün geçiren yazarlar termal kaynaklarla ilgili bilgi aldı ve Seferihisar’daki turistik tesisleri inceledi.

Gördüklerinden çok etkilendiklerini belirten yazar Christian Scherl; “Bu bölgenin kış turizmine açılabileceğini düşünüyorum. Bu kaynakların Cittaslow felsefesiyle de örtüştüğünü düşünüyorum. Viyana’da oturup üç saatte termal tesislere gidileceğine, uçağa atlayıp üç saatte buraya gelinmesi gerektiği fikrini ortaya atacağım. Buraya gelmek hem farklı bir kültürü tanımak için iyi olacak hem de Avusturya’da yapılabilecek tatilden çok daha ekonomik olacak” dedi. Tesislerin gezdikleri ülkelere oranla çok daha kaliteli olduğunun da altını çizen Scherl; “Avusturya’daki sağlık kuruluşlarının buraya dikkatini çekmeye çalışacağım.  İnsanlar burayı görmeli ve bu imkânlardan yararlanmalı” dedi.

Diğer yazar Sandra Zulek önemli olan Türkiye’yi bütünüyle tanımak. İstanbul’dan uzaklaşıp Ege kıyılarını daha iyi anlatabilmek için buradayım. Buraları tarihi yerler ve çok değerli.  Sadece sağlık turizmine odaklanmadan tüm yönleriyle Avusturya’da tur yapan gemilerin dikkatini buraya çekmek istiyorum” dedi.