Cittaslow Uluslararası Komite Toplantısı Online Gerçekleşti

Anasayfa / Haberler / Cittaslow Uluslararası Komite Toplantısı Online Gerçekleşti

Cittaslow Uluslararası Komite Toplantısı Online Gerçekleşti
Cittaslow Uluslararası Komite Toplantısı Online Gerçekleşti

5 Haziran 2020 tarihinde gerçekleşen Cittaslow Uluslararası Komite Toplantısı’nda gündem konusu ilk olarak Koronavirüs oldu.


Türkiye, İtalya, Çin, Güney Kore, Norveç, Polonya ve diğer ülkelerden katılan belediye başkanları pandemi sürecinde kentlerin izledikleri yol haritaları ve kentlerde alınan tedbirler hakkında paylaşımlarda bulundular. Cittaslow Uluslararası Genel Başkan Yardımcısı olan Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin ise Seferihisar’da ortaya konulan acil kriz masası öncülüğünde yapılan çalışmalardan özetle bahsetti. Gündem konusunun ayrıca Cittaslow Market, Cittaslow Turizm ve Cittaslow yürüyüş rotalarının olduğu toplantıda bilgi ve deneyimler paylaşıldı.

Canlı gerçekleşen Cittaslow Uluslararası Komite Toplantısında ayrıca Cittaslow ağına katılan üç kentin sertifikaları ilk defa gerçekleşen canlı konferans üzerinden paylaşımı sağlandı. Üye kentler arasında Ankara iline bağlı Güdül ilçesinin de online sertifika töreni gerçekleşti. Böylece Türkiye’de cittaslow üye sayısı toplam 18 kente ulaştı. 2020 ve 2021 yılları arası gündem konularının ayrıca görüşüldüğü toplantı sonrası görüşme tamamlandı.