• Çocuk ve Aile Etkileşimsel Psikoloji Çalışmaları Tamamlandı
  • Çocuk ve Aile Etkileşimsel Psikoloji Çalışmaları Tamamlandı
  • Çocuk ve Aile Etkileşimsel Psikoloji Çalışmaları Tamamlandı
Çocuk ve Aile Etkileşimsel Psikoloji Çalışmaları Tamamlandı

Seferihisar Belediyesi ve Türk Psikologlar Derneği İzmir Şubesi Çocuk ve Ergen Biriminin gönüllü psikologları ortaklığıyla planlanan “Çocuk ve Aileler için Etkileşimsel Psikoloji Çalışmaları” 8 Ekim 2017 Pazar günü 11.00-16.00 saatleri arasında Club Resort Atlantis Hotel’de düzenlendi.

Seferihisar Çocuk Belediyesi Psikoloğu Selver Tutan koordinatörlüğünde gerçekleşen çalışmalar Seferihisar Çocuk Belediyesi’nde kayıtlı olan 6-12 yaş arasındaki çocukların ve ebeveynlerinin katılımı ile gerçekleşti. Birinci oturum süresince çocuklar yaş aralığına göre üç farklı gruba ayrılarak atölye çalışmalarına katılım gösterdi, eş zamanlı olarak ebeveynlerle de, çocuklardan farklı atölye çalışmaları yapıldı.

Yapılan bu etkinlikle ilgili açıklamalar yapan Türk Psikologlar Derneği İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Özer Eryılmaz; ‘Çalışmanın sonunda ailelerin çocuklar ile çocukların da aileleri ile daha fazla zaman geçirmeleri konusunda farkındalık kazandıklarını belirten katılımcılar; bu etkinlikte öğrendikleri şeyleri günlük yaşamlarında devam ettirme kararı aldılar. Biz de Türk Psikologlar Derneği olarak katılımcıların coşkusuna ortak olduk. Bu tür etkinliklerin çoğalması ve yaygınlaşması konusunda her zaman katkı sunan Seferihisar Belediyesi ile gelecekte de birçok güzel çalışma yapacağız.’ diyerek düşüncelerini belirtti.

Etkinliğe katılan çocuklarımızdan biri; “Böyle bir etkinliğe katılmak benim çok hoşuma gitti ve sizlerle birlikte olduğum için mutluyum” derken başka bir çocuk katılımcımız; ‘Çalışmaları yaparken farklı dünyalara gittim, daha önce hiç düşünmediğim şeyleri resimle sergilemiş oldum.’  diyerek kendisini ifade etti. Ebeveynlerimizden biri; ‘Yapılan çalışmalar bizi iç dünyamıza döndürdü, bir aydınlanma yaşamış olduk.’ derken başka bir ebeveyn katılımcımız ise  ‘Bugün bu etkinlikleri yaparken kendimi unuttuğumu fark ettim, hem derin duygular yaşadım hem de ufkum açıldı.’ şeklinde görüşlerini bildirdi.

Toplantının sonunda katılımcıların bireysel olarak kendilerini keşfetme ve anlamalarını hem de aile içerisindeki iletişimi ve ilişkileri pekiştirmeyi amaçlayan bu atölye çalışmaları, katılımcıların pek çok açıdan çıkarım yapmalarına olanak sağlayarak tamamlandığı belirtildi. Katılımcılara sertifika dağıtımıyla program sona erdi.

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer; “Çocuk Belediyemiz, psikoloğumuz öncülüğünde çocuklar ve aileler için güzel bir etkinlik gerçekleştirdik. Türk Psikologlar Derneği İzmir Şubesi’ne verdikleri destek, Club Resort Atlantis Hotel’e de ev sahipliği nedeniyle teşekkür ediyorum” dedi.