Çocuklarımıza bilgisayar olan her yer dershane olacak

Anasayfa / Haberler / Çocuklarımıza bilgisayar olan her yer dershane olacak

Çocuklarımıza bilgisayar olan her yer dershane olacak

Seferihisar Belediyesi yine bir ilke imza atarak ilçede yaşayan tüm öğrenciler için e-dershane hizmeti veriyor.

İlçe genelindeki tüm öğretmen ve öğrencileri kapsayacak uygulamada, öğretmenler öğrencilerini internet üzerinden sınav yapabilecek, çözümlü sorularla testler sunabilecek, ders notlarını yükleyebilecek.

www.seferihisar.bel.tr adresinde yayına başlayan e dershane sisteminde öğretmenler, öğrencilerin çözümlü örneklere verdiği cevapları ve sınav sonuçlarının başarı oranını ve öğrenci bazlı raporlara ulaşabilecek.

E dershanenin en dikkat çeken uygulamalarından biri de canlı sınıf uygulaması. Canlı sınıfta, öğretmenler, öğrencileriyle sesli ve görüntülü buluşabilecek, interaktif tahtada ders konularını işleyebilecek.

Seferihisar Belediyesi, ilçe genelindeki tüm öğrencilere SeferiKart dağıtırken, bu kartlara yüklenen para puanlarla öğrenciler yerel kırtasiyelerden ihtiyaçları neyse onu alıyor. Yapılan açıklamada, SeferiKart sahibi öğrencilerin isim soyisimlerini birleşik, şifrelerini “123456” olarak girerek e dershaneden faydalanabileceklerini, ilk girişte şifre değişim ekranında şifrelerini değiştirmelerinin zorunlu olduğu belirtildi.

 

E dershaneden yararlanmak isteyen öğretmenlerin Seferihisar Belediyesi Bilgi İşlem Birimi’yle irtibata geçmeleri gerekiyor.

Belediyenin sunduğu hizmetten ilk olarak Seferihisar Belediyesi Çocuk ve Gençlik Merkezi yararlanırken, Seferihisar’da gölge belediye görevi gören çocuk belediyesinin başkanı Cemre Buse Akkaya , “Seferihisar’daki çocuklar çok şanslı. E dershaneyi kullanarak başarımızı arttıracağımıza inanıyorum” dedi.

Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Belediyemiz, Seferihisar’ın geleceğini ellerinde tutan çocukların eğitiminde, kaliteyi yükseltebilmek, sağlıklı ve güvenli bir ortamda okumalarını sağlamak için “okul seferberliği”ne devam ediyor. Bu seferberliklerin biri de e-Dershane… Fırsat eşitliğinin sağlanması ve çocuklarımızın bilgiye çok daha kolay erişebilmesi için hayata geçirdiğimiz e-dershane ile tüm çocuklarımız başarıya bir adım daha yaklaşacaklar” dedi.

 

{gallery}1114{/gallery}