Sokak hayvanları için buluştular

Anasayfa / Haberler / Sokak hayvanları için buluştular

Sokak hayvanları için buluştular
Sokak hayvanları için buluştular

Seferihisar Belediyesi’nin Çocuk Dostu Kent adaylığı sürecinde kurulan Çocuk Belediyesi, bakıma muhtaç hayvanlar için kolları tekrar sıvadı. Daha önce Köpek Bakım Evi’nde kulübeleri boyayan çocuklar, bu kez Seferihisar Doğa ve Hayvan Dostları Derneği (SEHAYDER) ile birlikte düzenlediği organizasyonda, bakıma muhtaç sokak hayvanlarına yardım amacıyla kermes düzenledi.

Pazar günleri İzmir’in cazibe merkezi haline dönüşen Sığacık’ta 11 Mart Pazar günü gerçekleşen kermeste Seferihisar Belediyesi Çocuk Meclisinin yaptığı el emeği ürünler satışa sunuldu. Çocuk Belediyesi’nde görevli çocukların tamamının katıldığı kermese, Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, SEHAYDER Başkanı Fevziye Kanat ve Çocuk Belediye Başkanı Sıla Doğru da katıldı. Organizasyon içerisinde Seferihisar Çocuk Orkestrası mini bir konser vererek Sığacık Pazarı’nı renk kattı.

 

 

SEHAYDER Başkanı Fevziye Kanat satışlardan elde edilecek gelirin Köpek Bakım Evi’nde değerlendirileceğini açıkladı. Kanat, Hayvan sevgisini canlıları korumayı bilinçlendirme için çocuklarla yapılan bu çalışmada elde edilecek gelir mama, ilaç ve köpek bakım evinin düzenlenmesi için kullanılacağını belirtti ve destekleri için Seferihisar Belediyesi ve Çocuk Meclisi’ne teşekkür etti.

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer; “Çocuk Belediyemiz, yenileme çalışmaları yaptığımız Köpek Bakım Evi’nde kulübeleri boyayarak, bakıma muhtaç hayvanlarımıza destek vermişlerdi. Bugün de çok önemli bir organizasyona imza atarak, onların yaşam şartlarını iyileştirmek için, bir tatil günleri olan pazar gününü Sığacık Pazarı’nda satış yapmaya ayırdılar. Geleceğin Seferihisar’ını planlamamızda  bizlerle birlikte olan bu çocuklar, yardımlaşmaları, organize olmaları ve davranışlarıyla tüm ülkeye örnek olacak bireyler olarak yetişecek. Onlarla gurur duyuyorum.