Çocuklara yüksek yaşam kalitesi

Anasayfa / Haberler / Çocuklara yüksek yaşam kalitesi

Çocuklara yüksek yaşam kalitesi
Çocuklara yüksek yaşam kalitesi

İşte Çocuk Dostu Kent’te yaşamanın ayrıcalığı…

Seferihisar’lı çocuklar, alışılagelmişin dışında bir tesise sahip oldular. Çocuk Dostu Kent Adayı Seferihisar’da Belediye Başkanı Tunç Soyer, Çocuk Belediyesi 3. Genel Kurulu’nun ardından, yeni yapılan tesisin açılışını çocuklarla birlikte yaparak, tesisi çocuklara hediye etti.

Geleceğin Türkiye’si Seferihisar sloganıyla 5 Hedef 41 Proje hazırlayan Seferihisar Belediyesi, yüksek yaşam kalitesi hedefi doğrultusunda hazırladığı projelerden biri olan Çocuk ve Gençlik Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi.
Farklı yaş guruplarından yetişkin adaylarına hitap edecek merkez, Türkiye’de bilinen çocuk parklarının tersine çağdaş bir meydan ve atölyelerden oluşuyor. 19 Mayıs Düğün Salonu yerine yapılan merkezi ısıtmalı Çocuk ve Gençlik Merkezi’nin içerisinde seramik resim atölyesi, müzik stüdyosu, fotoğraf-sinema atölyeleri, 1500 kitaplık kütüphane, anfi tiyatro, satranç sahası, kantin, mutfak ve çok amaçlı salonlardan oluşuyor. İlçede yaşayan tüm çocuklar ilgi alanlarına göre tesisten ücretsiz olarak faydalanabilecek.

Çocuk Belediyesi 3. Dönem Belediye Başkanlığı seçimi ardından törenle hizmete giren tesis, Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Çocuk Belediyesi ve ailelerin katılımıyla açıldı. Açılışta konuşan Başkan Soyer; “Sabah Çocuk Belediyesi seçimlerinde mevcut Başkan Sıla Doğru görevi devrederken ben iki dönem başkanlık yaptım bu dönem aday olmuyorum bundan sonraki seçilecek arkadaşıma koltuğu devredeceğim dedi. Hakikaten Türkiye’de alışkın olmadığımız bir demokrasi örneği. Dilerim bizler büyükler Sıla’dan ders alırız ve gerektiği zaman gerektiği yerde koltuğumuzu bırakmayı biliriz. Yeni seçilen Çocuk Belediyesi Başkanı ve Başkan Yardımcılarına kolaylıklar diliyorum. Ama onlar Sıla’ya göre ve geçmiş dönemdeki arkadaşlarına göre çok daha şanslılar. Çünkü artık çok güzel bir binaları var. İçeride fotoğraf-sinema atölyesinden müzik stüdyosuna, kütüphaneden seramik atölyesine, yeteneklerini geliştirecekleri ve geleceğe kendilerini hazırlayacakları, sanatla buluşacakları her türlü olanak mevcut. Diliyorum ki onlar büyürken bizim neslimize göre veya birçok yerdeki akranlarına göre çok daha şanslı olarak sanatla iç içe büyücek ve yeteneklerini geliştirecekler”dedi.

BAŞKAN’DAN SİNEMA MÜJDESİ

Seferihisar Meydan projesi ve Ürkmez Eski Belediye Binası’nda çalışmaların başlayacağı müjdesini veren Başkan Soyer iki adet sinema salonu yapımına çok kısa süre sonra başlayacakları belirterek şunları söyledi: İki adet sinema salonumuzun yapımına başlıyoruz. Bir tanesi ilçe merkezi eski belediye binasının olduğu yer. Bu alan hem bir meydana dönüşüyor hem de içerisine bir sinema salonu yapılıyor. Aynı şekilde Ürkmez’de de düğün salonunun olduğu bina sinema salonuna dönüşüyor. Çok kısa süre içinde inşaatına başlıyoruz. Dolayısıyla çocuklarımız Seferihisar’da sinemayla, tiyatroyla sanatla çok daha fazla buluşabilir hale gelecek. Buradan da çok daha parlak çok daha aydınlık bir Türkiye’yi hayal etmek, umut etmek için elimiz güçlenecek.

 

{gallery}cocuk-merkezi-acilis-2013{/gallery}