Çok “Özel” Gösteri

Anasayfa / Haberler / Çok “Özel” Gösteri

Çok “Özel” Gösteri

Seferihisar Belediyesi Yeni Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Özel Çocuklar Şenliği engellere sığmayan çocuklar, neler yapabileceklerini gösterdi.  

Seferihisar ilçesinde özel eğitim gören engelli öğrenciler hazırlamış oldukları gösterileri ve 1 yıllık faaliyetlerinden oluşan sergisini 1.Özel Çocuklar Şenliği’nde izleyenlere sundu.

Etkinliğe Milli Eğitim Müdürü Erol Faik Birlik, Belediye Başkan Yardımcısı Nilgün Durmazer,  Askerlik Şubesi Başkanı Ömer Oran ve Seferihisar’da bulunan okulların müdürleri ve eğitmenleri katıldı.  

Seferihisar’da özel eğitim ve rehabilitasyon hizmeti veren Özel Can Arkadaş Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri, Atatürk İlkokulu Özel Eğitim Sınıfı Öğrencileri, Şehit Öğretmen Mehmet İzdal ortaokulu özel eğitim sınıfı öğrencileri, Necat Hepkon İlköğretim Okulu Özel Eğitim Sınıfı Öğrencileri ve Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencileri 1 yıl boyunca aldıkları eğitimlerin ürünlerini tüm davetlilerin huzurunda başarıyla sergiledi.

1.Özel Çocuklar Şenliği’nde konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Erol Faik Birlik özel eğitime verdikleri önemden bahsederek ilçemizin bu konuda en başarılı ilçelerden biri olduğunu, bu başarıda ilçede özel eğitim sınıflarının bulunan okullardaki öğretmen ve yöneticilerinin ve ilçemizde bulunan Özel Can Arkadaş Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinin çok büyük katkıları olduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından öğrenciler, hazırladıkları gösterileri, programa katılanlarla paylaştı. Öğrencilerin performansları ayakta alkışlandı.

 

{gallery}ozel-2013{/gallery}