Coşkuyla 1 Mayıs!

Anasayfa / Haberler / Coşkuyla 1 Mayıs!

Coşkuyla 1 Mayıs!

Seferihisar Belediyesi; başkanı, yönetimi ve işçileriyle hep birlikte 1 Mayıs’ı coşkuyla kutluyor. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, Belediye çalışanlarının belediye binasından çarşı meydanına düzenlendikleri yürüyüşle başladı. Yürüyüşe Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP İlçe Başkanı İsmail Yetişkin, Belediye iş Sendikası İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Ahmet Mutuoğlu’da eşlik etti.

Atatürk Anıtı önünde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer 1 Mayıs’la ilgili bir konuşma gerçekleştirdi. Ülke olarak zor günler geçirdiklerini belirten  Başkan Soyer; “İstanbul'da 12 Eylül döneminde bile yaşanmayan bir faşizm yaşanıyor. Bu meydanın kapatılması, metrobüs hatlarının iptal edilmesi metroların çalışmaması gerçekten ne kadar işçi sınıfından korktuğunun da göstergesi. Bu nedenle işçinin sesi çıksın istemiyor, yüzbinlerce insanın seyahat özgürlüğünü kısıtlayabiliyor. Öyle gözüküyor ki zor bir dönem bizleri bekliyor, bu zor dönemde ayakta kalabilmenin ve kazanılmış hakları kaybetmemenin tek yolu  birlik beraberlik dayanışma ruhunu kaybetmemektir. onun için naçizane benim söyleyebileceğim şey örgütlüğünüze sahip çıkın, sendikanıza sahip çıkın ve alın terimize sahip çıkın ancak bunu yaparsanız haklarınızı korursunuz. Bayramınız kutlu olsun” dedi.

Törenin ardından, belediye işçileri Atatürk Anıtı’na karanfiller bıraktı. Dileyen işçiler, Gündoğdu Meydanı’na geçerek düzenlenecek 1 Mayıs törenine katılacak.

{gallery}1246{/gallery}