Cumhuriyet Özgürlüktür

Anasayfa / Haberler / Cumhuriyet Özgürlüktür

Cumhuriyet Özgürlüktür
Cumhuriyet Özgürlüktür

Cumhuriyetimizin 99. yılı Seferihisar İzzet Gül Stadyumu’nda düzenlenen resmi törenle kutlandı.

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük mirası olan Cumhuriyetin ilanının 99. Yılı ilçemizde coşkuyla kutlanmaya devam ediyor.

29 Ekim Cumartesi günü saat 10.30’da İzzet Gül Stadyumu’nda düzenlenen tören, İlçe Kaymakamı Mehmet Şerif Olçaş, Cumhuriyet Başsavcısı Ebru Cansu, Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, İlçe Tabur Komutanı Jandarma Muhabere Albay Enver Öztürk ile askeri erkan, daire amir ve müdürleri, öğrenciler, siyasi parti başkanları ile çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleşti.

İlçe Kaymakamı Mehmet Şerif Olçaş, Belediye Başkanı İsmail Yetişkin’in halkın ve öğrencilerin bayramını kutladı. Kutlamada saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlamın ve önemine ilişkin konuşma Seferihisar Kaymakamı Mehmet Şerif Olçaş tarafından yapıldı.

Tören günün anlam ve önemine uygun şiirler, Necat Hepkon Anadolu Lisesi, Seferihisar Halk Eğitim Merkezi, Asil Nadir Anadolu Lisesi öğrencilerinin halk oyunları grupları ve çeşitli dans gösterileri ile devam etti. Tören, Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde düzenlenmiş olan çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildikten sonra resmi geçit töreniyle tamamlandı.

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları bu akşam Seferihisar Belediyesi tarafından düzenlenen, saat 19.00’da Seferihisar Belediyesi önünde başlayacak fener alayı ile devam edecek.