Cumhuriyet’e sahip çıkanlar ödüllendirildi

Anasayfa / Haberler / Cumhuriyet’e sahip çıkanlar ödüllendirildi

Cumhuriyet’e sahip çıkanlar ödüllendirildi
Cumhuriyet’e sahip çıkanlar ödüllendirildi

Çamlaraltı Koleji’nin geleneksel hale getirdiği ve bu yıl 11’incisi düzenlenen “Kentimizde Cumhuriyet’e Sahip Çıkanlar Ödülleri” sahiplerini buldu.

Devlet Tiyatrosu Sanatçısı Erol Aksoy, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası Müzik Direktörü İbrahim Yazıcı, yazar Mavisel Yener ve Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer ödüle layık görüldü.

Okulun Konferans Salonunda düzenlenen törene, ödül alanların yanı sıra çok sayıda davetli katıldı. Törende konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Engin Dirikal, “Türkiye’nin batıya açılan çağdaş bir kentinde Cumhuriyet’i korumak adına siz değerli öğrencilerimize büyük görev düşüyor. Sizler oldukça Cumhuriyet’e kimse zarar veremez diye düşünüyorum” dedi.

“Atatürk’ün arzuladığı çağdaş şehircilik anlayışını uygulaması” nedeniyle CHP’li Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’e, “Atatürk’ün önem verdiği çok sesli müziği sevdirme ve yaygınlaştırma çabası” nedeniyle İzmir Devlet Senfoni Orkestrası Müzik Direktörü İbrahim Yazıcı’ya, “Yönettiği programlarla yazdığı oyunlarla Atatürk ülküsünü yaşatması” nedeniyle Devlet Tiyatrosu Sanatçısı Erol Aksoy’a ve “Türk dilinin korunması, Türk çocuğunun ve gencinin doğru yetişmesine katkı sağlaması” nedeniyle çocuk edebiyatı yazarı Mavisel Yener’e verildi.