Cumhuriyetimizin 91. yılı kutlandı

Anasayfa / Haberler / Cumhuriyetimizin 91. yılı kutlandı

Cumhuriyetimizin 91. yılı kutlandı

Cumhuriyetimizin 91. yılı kutlamaları tüm yurtta olduğu gibi Seferihisar'da da coşkuyla kutlandı.

Sığacık Mahallesi Meydan Parkı önündeki Atatürk anıtına çelenklerin sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başlayan Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinliğine  Kaymakam Resul Çelik makamında protokolün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tebriklerini kabul etmesi ile İzzet Gül Stadı'nda devam edildi.

İzet Gül Stadı'ndaki törenlerde Kaymakam Resul Çelik, Garnizon Komutan Vk. Sinan Ay, Belediye Başkanı Tunç Soyer törende hazır bulunan öğrencilerin ve halkın bayramını kutladı.

İstiklal Marşı’nın okunması ile Seferihisar Belediyesi Halk Oyunları ekibi, Muharrem Gülpınar Okulu Folklör ekibi, Yatılı Bölge İmam Hatip Ortaokulu Güreş Takımı ekiplerinin gösterileri ve İlçede çeşitli branşlarda dereceye giren öğrencilerin ödüllerinin verilmesi ile devam eden kutlama etkinliklerinde son olarak resmi geçit töreni düzenlendi.
 
29 Ekim akşamı Seferihisar Belediyesi Yeni Kültür Merkezinde düzenlenecek olan"Cumhuriyet Kadınları" adlı konser Karaman'ın Ermenek ilçesindeki kömür ocağında meydana kaza nedeniyle iptal edildi. 

{gallery}1400{/gallery}