Dayanışmanın En Güzel Örneği Seferihisar’ın İftar Sofralarında Yaşandı

Anasayfa / Haberler / Dayanışmanın En Güzel Örneği Seferihisar’ın İftar Sofralarında Yaşandı

Dayanışmanın En Güzel Örneği Seferihisar’ın İftar Sofralarında Yaşandı
Dayanışmanın En Güzel Örneği Seferihisar’ın İftar Sofralarında Yaşandı

Bir ay boyunca Belediye Aşevi, mahalle ve köylerde devam eden iftar sofraları, ilçe merkezinde kurulan binlerce kişilik sofrayla tamamlandı. 

Seferihisar Belediyesi, onlarca hayırseverin katkısıyla Ramazan Ayı boyunca iftar sofraları kurdu. Ramazan Ayı’nın son akşamı olan Arife Günü’nde ise en büyük iftar sofrası Atatürk Caddesi’nde kuruldu. İftara 3 binin üzerinde vatandaş katıldı. Caddeye Ramazan Ayı boyunca iftar yemeklerine destek veren isim ve firmaların listesi asıldı. 

Belediye Başkanı Tunç Soyer; “30 günlük Ramazan Ayı’nın sonuna geldik. Bu mübarek ayın en güzel yanlarından biri iftar sofralarıydı. Bu sofralar, karşımızda gördüğünüz kocaman listedeki isimlerle birlikte imece usulü hazırlandı. Bu birlik ve beraberliğe imza atan tüm hayırseverlerimize ve bu sofralarda bizlerle birlikte olan vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bu örnek dayanışmamızla, bu yıl Belediye Aşevi’nde her gün 800 kişilik iftar verirken her köyümüzde ve mahallerimizde de aynı anda yüzlerce kişilik sofralar kurduk. Sofraları lezzetli kılan, bu güzelliği yaratan, işte o dayanışma duygusuydu. Maddi destek verenlerin yanısıra, her akşam, çocuklar, gençler, kadınlar, onlarca gönüllü, sofraların hazırlanmasında, yaşlılarımıza sunulmasında birbirleriyle yarıştılar. Bu nedenle herkese müteşekkirim. İyi ki Seferihisarlıyız, iyi ki hep beraber yaşıyoruz. Seferihisarlı olmakla gurur duyuyor, herkese iyi bayramlar diliyorum” dedi.

Gecenin Ramazan eğlencesi kısmında ise Semazen Erokay Ekinci, Pelin Taneli Kadıoğlu, Tolga Meriç, Şehriban Tekçe sahne aldı.