Değerli Seferihisarlılar;

Anasayfa / Haberler / Değerli Seferihisarlılar;

Değerli Seferihisarlılar;
Değerli Seferihisarlılar;

Pazar günü sabah saatlerinden itibaren Yunanistan üzerinden Kıyı Ege’ye 120 km hızla 75 kg/m2 yağışla ulaşması beklenen kasırga nedeniyle Seferihisar Belediyesi olarak hazırlıklarımızı tamamladık.  Daha önce tecrübemiz olmayan hiç yaşamadığımız bir durumla karşı karşıyayız.

Bu nedenle belediye olarak tüm izinleri kaldırdık. Herhangi bir durumun yaşanma ihtimaline karşı tüm araç-gereç ve personel gücümüzle hem Seferihisar hem Doğanbey-Ürkmez ekipleri olarak hazır durumda ve ilçemizin her yerinde olacağız. Ayrıca Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İZSU ve İtfaiye ekipleriyle de ortaklaşa çalışmakta, olası su baskını ihtimallerine kanal ve logar temizliklerini tamamlamaktayız.

İhtiyaç duyulduğu takdirde, herhangi bir yıkım, su baskını gibi durumlarda 02327433960-4447743 nolu telefonlardan bizlere ulaşabilirsiniz. Beklenen kasırgayla ilgili bilgiler güncellendikçe sizlerle Belediye hesaplarımızdan paylaşmaya devam edeceğiz. Halkımızdan da kasırga beklenen saatlerde mümkünse dışarıda olmamaları, araç kullanmamaları, açık alanlarda devrilince zarar verebilecek, ağır, kesici, yaralayıcı vb. malzemelerin güvenli yerlere alınmasını rica ediyoruz. Umudumuz kasırganın kuvvetini kaybederek kimseye zarar vermeden kaybolması. Seferihisar Belediyesi olarak ihtiyaç halinde vatandaşlarımızın emrinde ve hizmetinde bekliyoruz.