Doğanbey’e Havacılar’a Yeni Tesis ve Park

Anasayfa / Haberler / Doğanbey’e Havacılar’a Yeni Tesis ve Park

Doğanbey’e Havacılar’a Yeni Tesis ve Park

İzmir'in sekiz plajıyla en çok Mavi Bayraklı Plajına sahip olan ilçesi Seferihisar'da, Doğanbey Havacılar Sitesi Mavi Bayraklı Plajı'na yapılan tesis ve yeni yapılan ve Doğanbey Eski Belediye Başkanı rahmetli Şahap Can'ın isminin verildiği parkın açılışı yapıldı.

Açılış törenine Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Başkan Yardımcısı Nilgün Durmazer,Chp Belediye Meclis Üyesi Osman Ürkmez ve Mavi Bayraklar Koordinatörü Doğan Albayrak Katıldı.

Başkan Soyer “Eğer biz bugün huzurlu mutlu bir hayat yaşayacaksak önce doğayı çevreyi çok iyi korumamız lazım.Bu içindeki yaşadığımız çevredeki çöpleri toplamakla sınırlı bir şey değil aslında. Toprağın kirlenmesine karşıda her anlamda doğamızın korunması için sahip olduğumuz bu olağanüstü mucizenin korunması için hepimiz çaba göstermek zorundayız.Yaptığımız bu tesis yaşayacak inanıyorum. Çünkü Havacılar Sitesi sakinlerinin çok güçlü bir sivil toplum örgütü gibi çalıştığını başından beri gözlüyorum o nedenle içimiz çok rahat” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından yeni yapılan Şahap Can Parkı''nın ve Mavi Bayraklı Plaja yapılan tesisin açılışı gerçekleştirildi.

 

{gallery}mavi-bayrak-2013{/gallery}