Dünya Engelliler Günü kutlandı

Anasayfa / Haberler / Dünya Engelliler Günü kutlandı

Dünya Engelliler Günü kutlandı

Seferihisar Belediyesi’nin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlediği programda O ses Türkiye Yarışmasının Çeyrek finalisti Seferihisarlı Necati Akkaya sahneye çıktı.

Seferihisar Belediyesi ve Seferihisar Kent Konseyi Engelliler Meclisi tarafından Belediye Yeni Kültür Merkezinde düzenlenen 3 Aralık Dünya Engelliler günü programı yoğun bir katılımla gerçekleşti. Engelli çocukların oluşturduğu koro, Çocuk Belediyesi pantomim ekibi ve Necati Akkaya sahne aldığı programa çok sayıda engelli ve aileleri katıldı.

Kent Konseyi Başkanı Deniz Tolga İnci yaptığı konuşmada “Öncelikle böyle güzel bir ortamın oluşmasında katkıda bulunan herkesi kutluyor ve teşekkür ediyorum. Özellikle buraya kadar zahmet edip gelen Seferihisarlı engelli çocuklara ve ailelerine hoş geldiniz diyorum. Unutmayalım ki engelli vatandaşlarımızın sosyal hayatlarında en büyük sorun onların haklarını ve şartlarını yok sayanlardır. Yani engelli insan yoktur, engellenen insan vardır. Biz engelli çocuklarımızla birlikte olduğumuz gibi onları engelleyenlerin de karşısındayız" dedi.

Necati Doyasıya Eğlendirdi

Programda CHP Gençlik Kolları engelli çocuklar için boya kalemleri hediye etti; Özel Can Arkadaş Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi tarafından yapılan pasta kesiminden sonra engelli çocuklar için ücretsiz sahne alan O ses Türkiye Yarışmasının Çeyrek finalisti Seferihisarlı Necati Akkaya’nın söylediği hareketli şarkıların ritmine kendilerini kaptıran engelli çocuklar hem oynadı, hem de şarkılara eşlik etti.

{gallery}1173{/gallery}