Dünya’ya Zeybek Dönecekler

Anasayfa / Haberler / Dünya’ya Zeybek Dönecekler

Dünya’ya Zeybek Dönecekler

Seferihisar’ın Orhanlı Köyü Halk Oyunları Topluluğu 12-22 Ağustos 2013 tarihleri arasında Bosna Hersek'in Başkenti Saraybosna'da düzenlenecek Dünya Halk Oyunları Festivali'nde Türkiye'yi temsil edecek. Seferihisar Belediyesi öncülüğünde yola çıkan ekip, dünyanın dört bir yanından gelecek katılımcılar karşısında zeybek dönecek.

Orhanlı Köyü'nün uzun yıllardır devam eden başarılı Halk Oyunları Ekibi, yeteneklerini uluslararası platformda sergilemeye hazırlanıyor. Orhanlı Köyü gençlerinin oluşturduğu ve geçtiğimiz yıllarda ağabeylerinin Türkiye şampiyonluğu kazandığı Orhanlı Köyü Halk Oyunları Ekibi, eğitmenler Nilhan Aydınalp ve Derya Mıhladıs'la Dünya Halk Oyunları Festivali'ne derece almak için yola çıktı.

26 ülke arasında yarışacak olan ve Seferihisar Belediyesi'nin desteğiyle festivale katılan ekip, yola çıkmadan önce Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer'i makamında ziyaret etti. Ekibe başarılar dileyen Başkan Soyer; "Son yıllarda dünyada marka değeri hızla yükselen ilçemizde, ilçe merkezinden tüm köylerde yaşayan vatandaşlarımız kadar Geleceğin Türkiye'si Seferihisar ve Dünya Vatandaşlığı hedefi koyduk.  Burada dünyayla entegre olmuş bir Seferihisar'ı düşünerek yaptık. Uluslararası projeleri destekliyoruz. Çocuk Belediyemizi, Ürkmez Gençlik Evi öğrencilerimizi geçtiğimiz aylarda yurtdışına gönderdik ve birçok ülkenin çocuğunu da Seferihisar'a misafir ettik. Yurtdışına çıkan çocuklarımız inanılmaz tecrübelerle ve dostluklarla geriye geldiler. Bu hayatları boyunca verecekleri kararlar için çok büyük bir deneyim olacak. Şimdi Orhanlı Köyü Halk Oyunları Ekibimizi, Dünta Halk Oyunları Festivali'ne gönderiyoruz. Onlara başarılar diliyorum ve bu güzel on günün keyfini çıkarmalarını tavsiye ediyorum" dedi.