Dünya Çocuk Hakları Günü için çocuklardan muhteşem konser

Anasayfa / Haberler / Dünya Çocuk Hakları Günü için çocuklardan muhteşem konser

Dünya Çocuk Hakları Günü için çocuklardan muhteşem konser
Dünya Çocuk Hakları Günü için çocuklardan muhteşem konser

Seferihisar Çocuk Belediyesi ve Ürkmez Gençlik Merkezi öğrencilerinin eğitmenleri ile birlikte gerçekleştirdikleri müzik dinletisi muhteşem performanslara sahne oldu.

Seferihisar Belediyesi piyano, keman ve gitar dersi öğrencileri Seferihisarlılara sanat dolu bir akşam yaşattı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Çağan Irmak Salonu’nda gerçekleşen konserde, performanslarını büyük bir heyecanla sergileyen öğrencilere eğitmenleri de eşlik etti.

Klasik müzik ve Türk müziği eserlerinin seslendirildiği konsere halkın ilgisi yoğun oldu. Çocukları konsere hazırlayan eğitmenler Savaş Kaya, Fulya Toprak ve İmge Üzküt Belediye Başkanı İsmail Yetişkin’e desteklerinden ötürü teşekkür etti.

Konser sonunda çocuklara katılım belgelerini takdim eden Belediye Başkanı İsmail Yetişkin ”Çocuklarımızın anne babaları da aramızda; çocuklarını böyle bir etkinlikte görmenin hem gururunu, hem de mutluluğunu birlikte yaşıyoruz. Sanatı her zaman ayakta tutmamız gerektiğine ve sanata mecbur olduğumuza inanıyorum. Hak ve özgürlüklerin korunması için en büyük şartın çağdaşlık olduğu bilinciyle bu işe gönül vermiş eğitmenlerimizi ve öğrencilerini tebrik ediyorum. Çocuklarımıza daha iyi olanaklar sağlayabilmek için çalışmaya ve her zaman yanlarında olmaya devam edeceğiz” dedi.