Dünyanın Dört Bir Yanından Gelen Turizmcilere Seferihisar Tanıtımı
Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT) kapılarını 19.kez açtı. 71 ülke ve 4 bin 500’ü aşkın katılımcının yer aldığı fuarda Seferihisar Belediyesi de yerini aldı.
 
22-25 Ocak 2015 Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen   Emitt Fuarı’nda Seferihisar Belediyesi İzka’nın İzmir standı içerisinde dünyanın dört bir yanından gelen katılımcılara, Seferihisar’ın güzelliklerini anlatıyor.
 
Seferihisar Belediyesi fuarda Türkiye’nin ilk Cittaslow’u (Sakin Şehri) olmasının özelliklerine vurgu yaparken, Sığacık Kaleiçi’nin yeni düzenlemesi sonrasında 2015 yılı içerisinde “Dünyanın en eski tatil köyü” sloganıyla başlayacak olan Kaleiçi ev pansiyonculuğu projesinin de tanıtımı yapıldı.
 
VALİ TOPRAK’TAN SEFERİHİSAR MANDALİNASINA BÜYÜK İLGİ
Dünyanın  en kaliteli mandalinası satsumanın yetiştiği topraklar olan Seferihisar’da, Belediye görevlileri Emitt Fuarı’na katılanlara mandalina ikramı yaptı. İzmir Valisi Vali Toprak’ta Seferihisar standını ziyaret ederek mandalinanın tadına baktı ve Seferihisar mandalinasıyla ilgili övgü dolu sözler söyledi.
 
Seferihisar standında mandalinalı hediyelik eşyalar büyük ilgi görürken, keçe sanatçısı Aydın Saygı Seferihisar’daki atölyelerinde hazırlanan keçeden yapılmış hediyelik eşyalarının tanıtımını yaptı.
Emitt Fuarı 25 Ocak tarihine kadar İstanbul Tuyap’ta devam edecek.
{gallery}1468{/gallery}