• EBYS İle 102 Bin Kağıttan Tasarruf Edildi
  • EBYS İle 102 Bin Kağıttan Tasarruf Edildi
EBYS İle 102 Bin Kağıttan Tasarruf Edildi

Seferihisar Belediyesi, 18 ay önce geçtiği EBYS (Elektronik Belge Yönetim Sistemi) ile 102 bin kağıt tasarrufu sağladı.

Sisteme geçişle birlikte 28.636 gelen evrak, 15.448 giden evrak ve 58.368 iç yazışmanın elektronik ortamda kaydı yapılarak yaklaşık 102 bin kağıt ve 93 adet tonerin sarfına son verildi.
2015 Ocak’tan bu yana aktif olarak kullanılan EBYS’nin yazışma, sevk, paraf ve onay sürelerinin kısalmasını, emek, zaman ve kırtasiye maliyetlerinden tasarruf edilmesini ve yazışmaların sağlıklı şekilde dijital arşivlenmesini sağladığını vurgulayan Başkan Tunç Soyer, “Sistem Cittaslow’un kriterleriyle de örtüşüyor. Hem teknolojinin nimetlerinden faydalanarak süreçleri hızlandırıyoruz. Hem de doğayı koruyoruz. Önümüzdeki günlerde tüm süreçleri sisteme dahil edip kağıtsız ofis hayalini gerçekleştireceğiz. Böylece tasarruf miktarı da artacak” dedi.

EBYS nedir?

Elektronik ortamda onaylanıp elektronik imza ile imzalanmış belgeleri zamanında doğru kişiye ve en kısa yoldan ulaştıran otomasyon sistemidir. Belgelerin dolaşımı esnasında durumlarının takip edilebileceği sistemle belgeler hızlı bir biçimde dosyalanarak arşivlenebilmektedir.