Edirne’de İzmir Marşı Coşkusu

Anasayfa / Haberler / Edirne’de İzmir Marşı Coşkusu

Edirne’de İzmir Marşı Coşkusu
Edirne’de İzmir Marşı Coşkusu

Seferihisar Belediye Bandosu, anneler gününe özel sürprizi, harmandalı oyunu gösterisi ve İzmir Marşı ile festivale damga vurdu.
8. Uluslararası Edirne Bando ve Ciğer Festivali Edirne Belediyesi’nin organizasyonuyla gerçekleştirildi. Yurt içi ve yurt dışından gelen bando ekiplerinin yer aldığı festival renkli görüntülere sahne oldu. Festivalde Seferihisar Belediye Bandosu’da ilçemizi temsil etti. Festivale katılan bandolar içerisinde tek ilçe belediye bandosu olan ve tamamen gönüllülerden oluşan ekibimiz büyük ilgi gördü. Anneler gününe özel sürprizi, harmandalı oyunu gösterisi ve çaldığı İzmir Marşı ile festivale damga vuran ekibimiz ilçemizi başarılı bir şekilde temsil etti. Ayrıca festival kapsamında tava ciğeriyle ünlü olan Edirne, 2 ton ağırlığında 80 santimetre yüksekliğinde ve 704 santimetre çapındaki dünyanın en büyük tavasıyla Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi.
Uluslararası Edirne Bando ve Ciğer Festivali’nde ilçemiz bandosu dışında Moldova Zaim Bandosu, Romanya Piteşti ve Rodna Bandosu, Bulgaristan Dobriç, Razgad ve Sofya Bandoları, UkraynaSmuy Bandosu, Polonya Rybnik Bandosu, MacaristanHajduszoboszlq Bandosu, Edirne Belediye Bandosu, İstanbulBüyükşehir Belediye Bandosu ve Bursa Büyükşehir Belediye Bandosu yer aldı.