EGE ÜNİVERSİTESİ İLE PROTOKOL İMZALANDI

Anasayfa / Haberler / EGE ÜNİVERSİTESİ İLE PROTOKOL İMZALANDI

EGE ÜNİVERSİTESİ İLE PROTOKOL İMZALANDI
EGE ÜNİVERSİTESİ İLE PROTOKOL İMZALANDI

-SEFERİHİSAR KIRSAL KALKINMA PROGRAMI-

EÜ Rektörlüğü’nde düzenlenen protokol töreninde EÜ ile Seferihisar Belediyesi arasında ”Seferihisar İlçesi Kırsal Kalkınma Programı” protokolü imzalandı.

Bilimsel ve teknik işbirliği alanında imzalanan protokol töreninde konuşan EÜ Rektörü Prof. Dr. Yılmaz, protokolün EÜ Ziraat Fakültesi’nin önderliğinde kırsal kalkındırma projesi olduğunu belirtti.

Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Akın Olgun ise protokolde temel amaçlarının Seferihisar’ın tarım potansiyelini ortaya çıkartıp bunun pazarlamasını yapabilmek olduğunu, bu amaçların gerçekleştirilmesi tarım turizmi ve ev pansiyonculuğunun gelişeceğini kaydetti. Olgun, ”Seferihisar’a gelecek insanların doğa ile iç içe olması, tamamen organik ürünleri yemesi, satın alıp yöreye katkı sağlaması da proje ile ilgili öne çıkan noktalardır” dedi.

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer ise EÜ ile böyle bir protokole imza atmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bu projenin istihdama, yaşam kalitesine dair ilçeye büyük katkı sağlayacağını düşündüğünü dile getiren Soyer, üniversitelerin kampuslarından çıkarak bilimsel çalışmalarını uygulamaları gerektiğini bunu da Türkiye’ye örnek bir protokol olduğunu belirterek,emeği geçenlere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Soyer ile Yılmaz, protokole imza attı.