Ekolojik Pazarda Bebek ve Çocuk Eşyaları Takas Edilecek

Anasayfa / Haberler / Ekolojik Pazarda Bebek ve Çocuk Eşyaları Takas Edilecek

Ekolojik Pazarda Bebek ve Çocuk Eşyaları Takas Edilecek

Türkiye’nin en iddialı Organik Pazarı sloganıyla her cumartesi günü Seferihisar Ulamış Mahallesi’nde açılan %100 Ekolojik Pazarda bu hafta “Bebek ve Çocuk Eşyaları Takası” düzenleniyor.

Seferihisar Belediyesi ve Buğday Derneği işbirliğinde Ulamış Mahallesi Slow Saloon tesisleri içerisinde açılan ve uygun fiyatlarıyla dikkat çeken Organik Pazar 6 Temmuz Cumartesi günü Bebek ve Çocuk Eşyaları Takası’na ev sahipliği yapacak.

Takas, günümüz ekonomisinin yarattığı “kullan at” kültürüne ve herşeyin parasal bir değere sahip olduğu sisteme alternatif mümkün olduğunca yerel bir çözüm ve model sunma amacıyla gerçekleştirilecek. Özellikle bebek ve çocukların hızla büyümesi, eşyaların eskimeden kullanılamıyor hale gelmesi nedeniyle Bebek ve Çocuk Eşyaları Takası daha büyük bir anlam ifade ediyor.

Takasta 0 -13 yaş için oyuncaktan kitaba, kıyafetten bebek arabasına, cd’den patene, bisiklete birçok bebek ve çocuk eşyası oluşturulacak takas masasında değiş tokuş edilecek.  
Bir katılımcının en fazla 15 parça eşya ile katılabileceği takas etkinliği saat 11.00 – 12.00 arasında eşyaların kabulu ile başlayacak. 12.30 –13.30 arasında ise takas başlayacak. Getirilen parça kadar götürme esasına dayanan takasta çok özel değerli eşyalar için ayrıca yüzyüze takas masası oluşturulacak. 15’in üzerinde eşya getiren vatandaşların fazla eşyaları bağış olarak kabul edilecek. Ayrıca takasa getirilen eşyaların eksiksiz, temiz ve kullanılabilir durumda olması gerekiyor.
Her hafta ekolojik yaşam ve organik tarım temalı etkinliklere sahne olan Seferihisar %100 Ekolojik Pazarında aynı gün saat 11.30 – 13.30 arası Prof. Dr. Serdar Tezcan ve Füsun Tezcan ile "Böcek Bilimci Çocuklar Atölyesi" gerçekleştirilecek. Böcekler hakkında tanıtıcı bilgi, mikroskopta böcekleri inceleme fırsatı, canlı böceklerle uygulamaların yapılacağı atölye kurulacak.

Her cumartesi açılan organik pazarda hem organik ürün alışverişi yapabilir hem de  her hafta düzenlenen atölye ve etkinliklere katılabilirsiniz. 

 

{gallery}ekolojik-pazar-haber{/gallery}