EMLAK SERVİSİ

Anasayfa / Haberler / EMLAK SERVİSİ

EMLAK SERVİSİ
EMLAK SERVİSİ

 

Görev tanımı ve amacı:

Servisimizin temel görevlerinden olan emlak vergisi ve çevre temizlik vergisi tahakkuklarını yapmaktayız. İlçemiz sınırları içinde bulunan taşınmazların 1319 sayılı kanun kapsamındaki maddeler gereğince gerekli evraklarla servisimize gelen mükelleflerimize kanunlar çerçevesinde yardımcı olmaktayız.

Bunların yanında ilçemizde yaşanan yardıma muhtaç vatandaşlarımıza verilen yeşil kart için gayrimenkullerinin olup olmadığını , beyanname kayıtları incelenerek ilgili belgeleri doldurarak vatandaşlarımıza yardımcı olmaktayız.

Bankalardan vatandaşların çekecekleri krediler için yine beyan kayıtlarının kontrol edilerek emlak borcu olanların ödemesi sağlandıktan sonra borcu yoktur evrakı , banka ipotek evraklarını doldurmaktayız.

Vefat eden mükelleflerimizin vergi dairelerine vermek için veraset beyannamesi ile ilgili işlemlerinde kullanılmak üzere varsa vergi borçlarını ödemeleri sağlandıktan sonra tastikli beyan suretlerini vermekteyiz.

İmar Müdürlüğümüzden yapı kullanma izin belgesi almak isteyen mükelleflerimizinde ilk önce beyan kayıtlarının olup olmadığı araştırılarak , eğer beyan kaydı yoksa beyannamelerini alarak gerekli olan 2 Nolu Harç Beyannamesini doldurmak kaydıyla yardımcı oluyoruz.

Tapı satışı yapacak olan mükelleflerimizin ilgili parselin vergi borçları ödemesi sağlandıktan sonra satış için gerekli rayiç bedel evrakı verilmektedir.

Emlak ve Çevre Temizlik Vergisini kanunların belirlediği tarihlerde ödemeyi geciktiren mükelleflerimize ödemeye çağrı ve ödeme emri gönderip vergilerin tahsilatını sağlamaktayız.

Belediyemizin bazı birimleri tarafından yapılan tahakkukları nakit ve kredi kartı ile tahsilatını yapmaktayız.

 


 

İLETİŞİM
EMLAK-VEZNE SORUMLUSU
Mine BEŞBUDAK
TEL 0(232)743 3960 – 168
GSM 0(538)297 1424
E-POSTA mbesbudak@seferihisar.bel.tr
EMLAK VEZNE SORUMLUSU

Mine BEŞBUDAK

 

PERSONEL

 

 

Mahmut BAŞLAR

Dilek ADANA

Fevziye SAKARYA

Hakan ÖZDİL

ETHEM İÇÖZ