En başarılı model yerinde inceleniyor

Anasayfa / Haberler / En başarılı model yerinde inceleniyor

En başarılı model yerinde inceleniyor
Gönüllü Hizmetleri Merkezi çalışmalarında en başarılı uygulamalardan biri olarak gösterilen Almanya’nın Hamm Kenti’nde düzenlenen toplantıya, Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’de katıldı. Başkan Soyer toplantının sonunda "İmece" gibi köklü bir geleneğe sahip bir ülkenin insanları olarak gönüllülüğü yaygınlaştırmak ve yurtseverliğimizi yere sağlam basan bir noktaya taşımak için elimizi taşın altına sokmak ve biraz zahmete katlanmak zor olmasa gerek” dedi.
Seferihisar Belediyesi’nin kardeş şehri Almanya’nın  Hamm Kenti’nde Gönüllü Hizmetleri Merkezi’nin 10. Yılı kutlandı. Toplantıya Hamm Büyükşehir Belediye Başkanı’nın davetlisi olarak Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’de katıldı.
23 milyon gönüllünün yaşadığı Almanya'da "Gönüllü  Hizmetleri Merkezi"nin 10. yılını kutlayan Hamm Şehri'nde 30 Haziran Pazar sabahı, çok sayıda bürokrat, Almanya Eski Sağlık Bakanı Ulla Schmith ve kent gönüllülerinin hazır bulunduğu bir toplantı gerçekleştirildi. Hamm Büyükşehir Belediyesi ile birçok ortak projeye imza atan Seferihisar Belediyesi Başkanı Tunç Soyer, gönüllüler toplantısına katılarak, aynı konuda Seferihisar’da neler yapılabileceğini inceledi.
Toplantının ardından konuşan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer; “Almanya’da gönüllü hizmetler çok başarılı şekilde uygulanıyor. Kardeş şehrimiz Hamm bu konuda örnek gösterilebilecek kadar başarılı. Gönüllülük sadece kentine sahip çıkma duygusunu ve demokrasiyi geliştirmekle kalmıyor, bir yandan işbirliğini ve dayanışmayı güçlendirerek, ülkenin gücüne güç katıyor, öte yandan insanları birbirine yaklaştırarak sevgi ve saygıyı pekiştirip toplumsal barışın sürdürülebilirliğini sağlıyor. "İmece" gibi köklü bir geleneğe sahip bir ülkenin insanları olarak gönüllülüğü yaygınlaştırmak ve yurtseverliğimizi yere sağlam basan bir noktaya taşımak için elimizi taşın altına sokmak ve biraz zahmete katlanmak zor olmasa gerek” dedi.
Almanya’da temaslarını Kültür İşleri Koordinatörü Berfin Çelikkol Uzun’la birlikte sürdüren Başkan Soyer, "Hiçbir çocuk geride kalmasın" projesi kapsamında düzenlenen programlara da katıldı. Toplantıda Almanya Aile Bakanı Ute Schafer, Hamm Büyükşehir Belediye Başkanı Thomas Hunstiger Peterman, Bağcılar Belediye başkanı Lokman Çağırıcı, Gönüllü Hizmet Konfederasyon Başkanı Nezaket Emine Atasoy yer aldı. Hamm Belediyesi ile Seferihisar Belediyesi kardeş şehir sözleşmesi kapsamında 2010 yılından beri birçok ortak faaliyet yürütüyor.

 

{gallery}almanya-2013-6:::0:0{/gallery}