ENGELLİLERE TEKERLEKLİ SANDALYE YARDIMI

Anasayfa / Haberler / ENGELLİLERE TEKERLEKLİ SANDALYE YARDIMI

ENGELLİLERE TEKERLEKLİ SANDALYE YARDIMI
ENGELLİLERE TEKERLEKLİ SANDALYE YARDIMI

BİSAF (Birleşik Sakatlar Federasyonu) ve Seferihisar Belediyesi’nin birlikte yaptığı çalışmanın ardından Amerikan yardım vakfı LDS Charities tarafından Seferihisar’da tekerlekli sandalye dağıtımı gerçekleştirildi.

Türkiye’de üç yılda otuz bin tekerlekli sandalye dağıtan LDS ve BİSAF’ın son durağı Seferihisar oldu. BİSAF Başkanı Kenan Özudoğru’nun Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’le irtibata geçmesinin ardından, Seferihisar ve köylerinde bir tarama gerçekleştiren Seferihisar Belediyesi on bir ihtiyaç sahibi tespit etti. Amerikan LDS Vakfı tarafından gönderilen on beş adet sandalye, Seferihisar Belediyesi Kültür Sarayı’nda düzenlenen törenle dağıtıldı.

Törene Seferihisar Kaymakamı Şakir Erden, Belediye Başkanı Tunç Soyer, LDS Başkanı Les Paskett ve eşi Jennette Paskett, BİSAF Başkanı Kenan Özudoğru katıldı. Törende gerçekleşen kısa konuşmalarda LDS Başkanı Los Paskett; “Peygamberinde dediği gibi komşun açken sen tok yatmamalısın. Umarım buradaki engelli arkadaşlara bir katkımız olmuştur” dedi. Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer; “Sanırım bu gece hepimiz biraz daha huzurlu uyuyacağız. Türkiye’nin ilk Sakin şehri engellilerin de daha rahat yaşayabileceği bir şehir olacak” dedi. Konuşmaların ardından on bir ihtiyaç sahibine tekerlekli sandalye dağıtımı gerçekleştirildi.

BİSAF Başkanı Kenan Özudoğru federasyon olarak gerçekleştirdikleri çalışmalardan bahsetti. Özudoğru; “Engellenebilir sakatlıkların engellenmesi için çalışıyoruz. Akraba evliliği, trafik kazaları, doğumdaki sakatlıkların engellenmesi gibi başlıca konularda bilinçlendirme çalışmalarımız aralıksız sürüyor. Türkiye genelinde otuz bin sandalye dağıtımı gerçekleştirdik. Seferihisar’daki organizasyonumuz ise Sığacık’ta yaşayan dostum Gökhan Baylan’ı ziyaretim sırasında ortaya çıktı. Baylan beni Başkan Soyer’le tanıştırdı. Başkan Bey konuyla çok yakından ilgilendi ve çok kısa bir sürede ihtiyaç sahiplerini tespit etti. Bizde LDS’ye bildirdik, bugün de dağıtımı gerçekleştirdik. Türkiye’nin dört bir yanında çalışmalarımız sürecek” dedi.