ENGELLİLER SEFERİHİSAR’DA BULUŞTU

Anasayfa / Haberler / ENGELLİLER SEFERİHİSAR’DA BULUŞTU

ENGELLİLER SEFERİHİSAR’DA BULUŞTU
ENGELLİLER SEFERİHİSAR’DA BULUŞTU

Seferihisar ve Bursa Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisince düzenlenen etkinlikte engelliler, Seferihisar’da buluştu.  
Seferihisar Akkum Plajı ve Doğanbey Plajı’nda gerçekleşen etkinliklerle engelliler engelsiz bir hayatın tadını çıkardı. Konuklara Cittaslow konsepti hakkında detaylar ve Cittaslow ‘ un engellilere sağladığı engelsiz yaşam konulu sunum yapılırken, SEKADER derneğinin desteği ile Doğanbey mahallesi sahilinde dalış etkinliği gerçekleştirildi.  Tarifi imkânsız güzellikleri ve su altı macerasını, engelsiz özgür yaşamı bir arada yaşayan engelliler, Antik Teos Kenti’ni de gezerek bol bol fotoğraf çektirdi. Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, engellilerle birlikte yapılan dalış etkinliğine katılarak, birlikte dalış yaptı. Başkan Soyer bu gibi faaliyetlerin devam edeceğini belirtirken, Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi üyelerine, engelli bir hayatta engel tanımayıp Seferihisar da bulundukları için teşekkür etti.
Seferihisar Kent Konseyi Başkanı  Deniz Tolga İnci, Sığacık Körfezi’nde kurulmak istenen orkinos çiftliklerinin zararlarının anlatıldığı kısa bir sunum yaparak Bursa Kent Konseyi’nden destek istedi.
Belediye Başkanımız, konuklarımızla yakından ilgilenerek, bu gibi faaliyetlerin süreceğini bildirip Tüm Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi üyelerine, engelli bir hayatta engel tanımayıp Seferihisar da bulundukları için teşekkür etti.