ENGELLİLERLE BİRLİKTE DALDI

Anasayfa / Haberler / ENGELLİLERLE BİRLİKTE DALDI

ENGELLİLERLE BİRLİKTE DALDI
ENGELLİLERLE BİRLİKTE DALDI

Seferihisar’ı Türkiyenin Engelli Dalış Merkezi haline getirmeyi düşünen Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Engelliler  Haftası nedeniyle Seferihisar Doğanbey Sakız Ağacı Mevkii’nde gerçekleştirilen engelli tüplü dalışında engellilerle birlikte dalış yaptı.
Seferihisar Belediyesi Engelliler Haftası nedeniyle 14 Mayıs Cuma günü Seka-der (Seferihisar Engelliler, Korunmaya Muhtaç Çocuklar Alternatif Su Sporları Derneği) ile birlikte “Tüplü Dalış Etkinliği” gerçekleştirdi. Etkinliğe Seferihisar Kaymakamı Şakir Erden, Belediye Başkanı Tunç Soyer, Kuşadası Liman Başkanı Yaşar Karabacak, Çöyder(Çağdaş Özürlüler Derneği) Başkanı Vedat Başer ve Çocuk Esirgeme Kurumu 30 öğrenciyle katıldı. Etkinlikte Cmc Dünya Kuaförler Federasyonu Türkiye Başkan Yardımcısı Mehmet Aktekin İzmir’li mankenler Ayça Çeliker ve Tuğçe Sesisli’nin saçlarını yaparak etkinliğe renk kattı.

 

DALIŞ VİDEOLARI:

{vimeo}11739094{/vimeo}

8 engelliyle birlikte dalış yapan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer; “Çok güzel bir organizasyon oldu. Engelli kardeşlerimizle birlikte denizin altındaki güzellikleri gördük. Seferihisar’ı bir engelli dalış merkezi haline getirmek istiyoruz. Bununla ilgili çalışmalarımız sürüyor. Çok yakında Türkiye’nin dört bir yanından engelli arkadaşımıza ilçemizde dalış yapma olanağı sunacağız dedi.
SEKADER Başkanı Mehmet Kabakçı Türkiye’de engelli turizmini Seferihisar Belediyesi’yle birlikte baştacaklarını belirtti ve; “SEKADER olarak bu yıl 600 engelliye dalış yaptırmayı hedefliyoruz. Önümüzdeki aylara belediyeyle birlikte engellilere hizmet vermek için çalışmalarımız olacak. Kimsesiz çocuklara da liman dalgıçlığı, su altı fotoğrafçılığı ve balık çiftliklerinde çalışma yeterliliği verecek eğitimler açıyoruz. Belediye Başkanı Tunç Soyer’le birlikte engelleri aşacağımıza inanıyorum” dedi.