ESKRİM TÜRKİYE AÇIK TURNUVASI SEFERİHİSAR’DA

Anasayfa / Haberler / ESKRİM TÜRKİYE AÇIK TURNUVASI SEFERİHİSAR’DA

ESKRİM TÜRKİYE AÇIK TURNUVASI SEFERİHİSAR’DA
ESKRİM TÜRKİYE AÇIK TURNUVASI SEFERİHİSAR’DA

Sakin Şehir Seferihisar, Teos Büyükler Eskrim Turnuvası ile Türkiye Eskrim Açık Turnuvası’na ev sahipliği yapacak.
Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Eskrim Federasyonu Başkanı Müminhan Bilgin’in ortaklaşa girişimleriyle 5-6 Haziran tarihlerinde Seferihisar Spor Salonu’nda eskrim turnuvası gerçekleşecek. Büyükler seviyesinde gerçekleşecek turnuvada bayan ve erkek klasmanlarında toplam 120 sporcu mücadele edecek.
Seferihisar Belediyesi, Coca Cola, Seçsan Yemek, Mt Atıl Ar Tesisleri ve Ekare Eğitim Danışmanlık’ın sponsorluklarıyla gerçekleşecek turnuvada dereceye giren sporcular klasman puanlarını arttırarak milli takıma yükselmeye çalışacak.
Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer böyle büyük bir turnuvaya ev sahipliği yapmaktan duyduğu mutluluğu dile getirirken tüm sporculara başarılar diledi. Başkan Soyer Seferihisar Belediyesi olarak eskrim kulübü kurmak için girişimleri olduğunu belirterek, eskrim sporuna meraklı gençleri yetiştirmeyi hedeflediklerini belirtti.
Eskrim Federasyonu Başkanı Müminhan Bilgin bu turnuvaların eskrim sporuna ilgiyi arttırdığını ve daha çok sporcu yetiştiğini söyledi. Bilgin; “Geçtiğimiz yıl dünya 11ncisi olmayı başardık. Bu girişimlerle önümüzdeki yıllarda daha başarılı olacağımıza inanıyorum” dedi.