EV PANSİYONCULUĞU EĞİTİMİ

Anasayfa / Haberler / EV PANSİYONCULUĞU EĞİTİMİ

EV PANSİYONCULUĞU EĞİTİMİ
EV PANSİYONCULUĞU EĞİTİMİ

Seferihisar ilçesinin turizm potansiyelini arttırtmak ve Seferihisar halkının kalkınmasına katkıda bulunmak amacı ile Seferihisar’da ev pansiyonculuğunun geliştirilmesi büyük önem arz etmektedir. Ev pansiyoncuğu hakkında bilinç arttırmak ve ev pansiyonculuğu yapan ya da yapmaya istekli olan kişilerin yeterliliklerini arttırmak ve turizm sektörüne nitelikli işgücü sağlamak amacı ile T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından, Seferihisar Belediyesi’nin desteği ile Ev Pansiyonculuğu Eğitim Kursu’nun Seferihisar’ın Sığacık mahallesinde düzenleniyor.

 

 

19 – 24 Ekim 2010 tarihleri arasında devam edecek olan kursa Seferihisar’ın farklı mahallelerinden ve köylerinden 25 kişi katılmakta. Katılımcılar ev pansiyonculuğu konusunda teorik ve uygulamalı olarak gerçekleştirilen oturumlara katılmakta. Ev pansiyonculuğunun, bir ailenin devamlı oturmakta olduğu evin bir veya birkaç odasını turizm mevsimi boyunca normal bir ev düzeni içinde pansiyon haline dönüştürmesi ve gerek yerli gerekse yabancı turistte bir ücret karşılığı kiraya verilmesi anlamına geldiğini ifade eden Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü Eğitmeni Selcan Özdemir, böylesine bir turistik zenginliğe sahip bölgede ev pansiyonculuğunun hem bölge turizmine hem ilçe halkına çok büyük faydalar getireceğini söyleyerek, ev pansiyonculuğundan hem maddi hem manevi birçok katkı sağlanacağını, kişilerin normal yaşantılarından çok fazla taviz vermeden hem para kazanacaklarını hem de yeni insanlarla tanışıp çeşitli kültür alış verişinde bulunacaklarını belirtti.

 

Seferihisar’da ev pansiyonculuğunun tüm mahallelerde ve köylerde yaygınlaştırılması amacı ile önümüzdeki aylarda bu eğitimlere Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteği ile devam edilecektir.