Finalde Halk Başkan Soyer’i Bağrına Bastı

Anasayfa / Haberler / Finalde Halk Başkan Soyer’i Bağrına Bastı

Finalde Halk Başkan Soyer’i Bağrına Bastı

Köy köy, mahalle mahalle dolaşarak 4 yıllık hizmetlerini anlatan Belediye Başkanı Tunç Soyer, son toplantısını çarşı merkezi Dutlaraltı’nda yaptı. Halkın büyük bir katılım ve sevgi gösterisinde bulunduğu toplantıda Seferihisar’ın markalaşması ve bunun sürdürülebilirliğinin sağlanmasıyla ilgili konuşan Başkan Soyer, son günlerde Taksim’de başlayan ve tüm Türkiye’ye yayılan Gezi Parkı direnişiyle ilgili de açıklamalar yaptı. Soyer; “Bu toplantı siyasi bir toplantı değil ama şunu söylemeden geçemeyeceğim. Az önce gençlerimiz bir yürüyüş yaptılar. Onların bu duyarlılığına hayranlık duydum ve takdirlerimi sunuyorum. Biz de cuma günü Taksim’deydik.  Biber gazına doyduk. O gaz bombaları öyle bir patlıyordu ki, adeta bu topraklara dökülen özgürlük ve demokrasi tohumlarının patlaması gibi. Canımız yansa da yüzümüz güldü, umudumuz arttı. Gerçekten Türkiye bir pırıl pırıl geleceğe gidiyor” dedi.

MARKALAŞTIK

Yüzlerce kişinin katıldığı Dutlaraltı toplantısında 4 yıllık hizmetlerin anlatıldığı filmin izlenmesiyle başladı. Başkan Soyer filmde gösterdiklerinin dışında son birkaç haftada oluşan çalışmalardan da bahsetti. Göreve geldiklerinde bir dünya markası yaratma hedeflerinin olduğunun altını çizen Başkan Soyer konuşmasında şunları söyledi: Çok şükür ki hem Türkiye’de hem dünyada tanınan bir kent haline geldik. Birkaç hafta önce California’dan bir gurup geldi, bizimle kardeş şehir olma taleplerini iletti. Aynı şekilde Bosna Hersek ve Çin’den de birer kardeş kent önerileri aldık. Bunlar bizim için gurur verici.

TARKAN DA SEFERİHİSAR’A DESTEK

Biliyorsunuz Megastar Tarkan, yapımına devam ettiğimiz Doğa Okulu için bir konser verecekti olaylar nedeniyle ertelendi. Ama gelinen nokta şudur; Tarkan gibi bir megastar, Seferihisar’a destek olmak için konser düzenliyor.

KENDİ ENERJİMİZİ ÜRETMEYE BAŞLIYORUZ

Türkiye’de ilk kez bir kamu kurumu güneş enerjisiyle ısıtılıp soğutulacak. Pazaryerini hem büyütüyor, hem de fotovoltaik panellerle ısıtmasını ve soğutmasını sağlamaya başlıyoruz. İZKA’ya başvurumuz kabul edildi. 880 Bin Lira hibe aldık. Yani artık Seferihisar Belediyesi binası enerji santrali haline gelecek.

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, halkın sorularına da birer birer cevap verdi. Son bölümde bir kez daha vatandaşlara seslenen Başkan Soyer; “ 7-8 Haziran’da Dünyanın tüm Sakin Şehir temsilcilerini Seferihisar’a getiriyoruz. Genel Kurul’u bu yıl burada yapıyoruz. Hepimiz için çok önemli. Seferihisar’ın artık önün açıldı. Geldiğimiz nokta budur ama bu ne bizim ne sizin için son noktadır. Biz sahip olduğumuz zenginliklerle uyumlu bir gelişme düzeyini sürdürülebilir kılabiliriz. Ama bunlara sizler sahip çıkmak zorundasınız. Bunun için hizmette ve malda kaliteyi yükseltmek zorundayız. Bu şehire sahip çıktığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum. Hepiniz Seferihisarlı olmakla gurur duyabilirsiniz. Çok daha güzel günleri yine hep birlikte yaşayacağız” dedi.

 

{gallery}merkez-haber-2013{/gallery}