Finalde sahne Yozgatlıların

Anasayfa / Haberler / Finalde sahne Yozgatlıların

Finalde sahne Yozgatlıların

Sakin Şehir Seferihisar’da farklı kültürleri müzikle, yöresel lezzetlerle, barış ve dostluk içerisinde buluşturan 4. Kültürler Buluşması tamamlandı. Altı gün süren ve her gece bir derneğim ev sahipliği yaptığı etkinlikte son gece Yozgatlılar Derneği’nin ev sahipliğinde gerçekleşti.

Seferihisar Belediyesi öncülüğünde hemsehri dernekleri ortaklığıyla düzenlenen Seferihisar Kültürler Buluşması yine iz bırakacak görüntülere sahne oldu. 21-26 Eylül 2013 tarihleri arasında gerçekleşen buluşma tüm derneklerin katıldığı kortej yürüyüşüyle başladı. Ardından sırasıyla Tokatlılar, Ahıska Türkleri, Afyonkarahisarlılar, Karadenizliler, Doğu ve Güneydoğu Anadolular ve Yozgatlılar Dernekleri birer geceye ev sahipliği yaptı.

Son gecenin ev sahibi olan Yozgatlılar Gecesi’nde Seferihisar Yozgatlılar Derneği Başkanı Tekin Bucak, dernek yönetim kuruluyla birlikte sahneye çıkarak barış mesajları veren bir konuşma yaptı. Geceye katılamayan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’in yerine sahneye çıkan Belediye Başkan Vekili Hüseyin Ercan konuşmasında şunları söyledi: “Öncelikle çok önemli bir toplantı nedeniyle aramızda olamayan ama kalbi burada olan Belediye Başkanımız Tunç Soyer’in selamlarını iletmek istiyorum. Altı gündür burada nereden gelmiş olursak olalım, birlikte yaşamanın zenginliğini yaşadık. Afyonlusu, Ahıskalısı, Doğu ve Güneydoğu Anadolulusu, Karadenizlisi, Tokatlısı, Yozgatlısı, hep birlikte Hepimiz Seferihisarlıyız diye haykırdık ve barış mesajlarımızı Türkiye’ye ulaştırdık. Bende Seferihisarlı bir kardeşiniz olarak sizler gibi hemşehrilerim olduğu için gurur duyuyorum. Burada hep birlikte yaktığımız bu ateşin Türkiye’ye ışık tutmasını diliyorum.

Yozgat Saraykent’ten gelen Belediye Başkanı İdris Ögel de kısa bir konuşma yaparak etinliğin önemini vurduladı ve emeği geçenleri tebrik etti.

Şiirler ve halk oyunlarıyla renklenen gece yöresel sanatçılar Murat Balaban, ardından Orhan Yılmazer konseriyle tamamlandı.

{gallery}1117{/gallery}