Gençler Seferihisar’da Buluştu

Toplum Gönüllüleri tarafından yürütülen, Qualcomm Vakfı ve Mott Vakfı tarafından desteklenen “GençBank Programı” kapsamında “GençBank Ara Değerlendirme Kampı” Seferihisar’da başladı.

11 ayrı şehirden 41 gencin buluştuğu program 10-14 Ağustos tarihleri arasında Doğanbey Sakız Ağacı Mevkii’ndeki kamp alanında gerçekleşiyor. Yerel bir hibe programı olan GençBank programıyla, 15- 25 yaş arası gençler, yaşadıkları mahalle ve ilçelerdeki yaşıtlarının sosyal sorumluluk projelerini destekliyor. Projelerin tasarım, kurgu ve üretim süreçleri tamamen gençler tarafından gerçekleştiriliyor.

2015’in ilk döneminde de GençBank Projesi kapsamında 11 farklı yerelde 44 sosyal sorumluluk projesi gençler tarafından hayata geçirildi. Bu yerellerden birisi de Seferihisar Belediyesi ortaklığı ile yürütülen Seferihisar GençBank. Seferihisarlı gençler Belediyenin desteğiyle pek çok farklı sosyal sorumluluk projesi hayata geçirme şansı buluyor. Geçen yıl da Seferihisar’da gerçekleşen Değerlendirme Kampı; Seferihisar Belediyesi’nin, sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde verdiği destekler ve genç dostu yaklaşımı sayesinde bu sene de Seferihisar’da gerçekleşiyor.

Bu kampta, birbirlerinin proje ve fikirlerini dinleyecek olan gençler, birbirlerinden öğrenecek, “Doğa Okuryazarlığı” eğitimi alacaklar ve önümüzdeki dönem yapacakları projelerin daha etkili olması için çeşitli konularda eğitimler alacaklar.