Gençlerden Örnek Etkinlik

Anasayfa / Haberler / Gençlerden Örnek Etkinlik

Gençlerden Örnek Etkinlik

Seferihisar Belediyesi ve Toplum Gönüllüleri Vakfı işbirliği ile yürütülen GençBank Projesi kapsamında Seferihisarlı gençler tarafından bisikletlerle  “Bi-Tur Projesi” etkinliği düzenlendi.

Seferihisar Belediyesi ve Toplum Gönüllüleri Vakfının 3 yıldır ortaklaşa yürüttüğü GençBank projesi çerçevesinde yapılan etkinlikte lise öğrencilerinden oluşan gönüllü gençler Seferihisar Belediyesi’ne ait bisikletlerle gittikleri Mavi Bayraklı Akarca Halk Plajında çevre temizliği yaptı.  Öğrenciler plajdaki halk tarafından ilgiyle karşılanırken, kendi yaptıkları “Bi-Tur” yazılı şapkalarıyla da dikkat çekti.  

Bu sene 3.üncüsü düzenlenen “Bi-Tur Projesi” etkinliğinde lise öğrencileri bisikletlerle Akarca Halk Plajına gidip, plajın temizliğini yaptı.  Gençlerin hayata geçirdiği 10’dan fazla sosyal sorumluluk projesinden biri olarak başlayan “Bi-Tur Projesi” etkinliği bisiklet kullanımını teşvik etmek, çevre sorunlarına dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak amacıyla yapıldı. Etkinliğe olan katılım fazlayken, öğrenciler yaptıkları plaj temizliğiyle de örnek teşkil etti.

{gallery}1681{/gallery}