Gölcük’te Sıcak Karşılama

Anasayfa / Haberler / Gölcük’te Sıcak Karşılama

Gölcük’te Sıcak Karşılama

Seferihisar’ın yeni köyü Gölcük’e 4. Yıl Kahve Toplantıları için giden Belediye Başkanı Tunç Soyer ve belediye ekipleri, köy girişinde köylüler tarafından karşılandı.
2010 yılı Ocak ayında Köy Muhtarı Oktay Sezer öncülüğünde İzmir Valiliği’ne başvurarak Urla’ya değil Seferihisar’a bağlı olmak istiyoruz diyen Gölcük Köylüleri, yapılan referandumun ardından, Resmi Gazete’de yayınlanan ilanla Seferihisar’a bağlanmıştı.

15 Mayıs Çarşamba günü düzenlenen kahve toplantısı öncesi yemek organizasyonu düzenleyen köylüler, Belediye Başkanı Tunç Soyer’in köylerinde olmalarının mutluluğunu dile getirdi. Ardından 4 yıllık hizmetlerin anlatıldığı filmle başlayan toplantıda Gölcük Köy Muhtarı Oktay Sezer hoş geldiniz konuşmasıyla toplantıyı başlattı.

Köye geldiklerinde köylüler tarafından çok samimi ve içten bir şekilde karşılandıklarını belirten Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, öncelikli olarak Gölcük’lülere teşekkür ederek başladığı konuşmasında, yeni çıkan köy yasasıyla mahalleye dönüştürülecek köylerin yaşayabileceği sıkıntılardan bahsetti. Başkan Soyer, üretici pazarları, organik Pazar, üretici birlikleri gibi belediye olarak başlattıkları girişimlerden de bahsederek, Gölcük’lülerin de bu oluşumlara katılarak, güçlerini birleştirerek arttırmalarını istedi.
Başkan Soyer konuşmasının ardından köylülerin sorularını cevaplarken, taleplerini de birer birer kaydetti.

Seferihisar Belediyesi Kahve Toplantıları 17 Mayıs Cuma akşamı Düzce Köyü’nde devam edecek.

 

{gallery}golcuk-haber{/gallery}