GÖRME ENGELLİLER SUALTINI KEŞFETTİ

Anasayfa / Haberler / GÖRME ENGELLİLER SUALTINI KEŞFETTİ

GÖRME ENGELLİLER SUALTINI KEŞFETTİ
GÖRME ENGELLİLER SUALTINI KEŞFETTİ

Türk Kızılay’ı (S)EN’GEL Grubu tarafından hazırlanan “Afet Engel Tanımaz” programı Seferihisar Belediyesi’nin katkılarıyla Seferihisar’da gerçekleşti.

Türk Kızılay’ının Devlet Planlama Teşkilatı Avrupa Birliği Gençlik Programları’ndan aldığı hibe ve Seferihisar Belediyesi’nin destekleriyle gerçekleşen etkinlikte 25 görme engelli tüplü dalış etkinliğine katıldı ve Seferihisar’ın tarihi ve doğal güzelliklerini keşfetti.

Kızılay Personeli ve Afet Eğitmeni Hande Karaosman ve Koordinasyon Sorumlusu Gökhan Günpay görme engellilerin bir hafta boyunca “Afet Engel Tanımaz” programına katılarak, yaşanabilecek deprem, sel, yangın gibi afetlerde neler yapması gerektiğinin eğitim programının tamamlanarak, sosyal faaliyet için Seferihisar’a geldiklerini belirttiler. Seferihisar Belediyesi Seferihisar engelliler, kimsesizler alternatif su sporları derneğiyle (SEKADER) birlikte Seferihisar Doğanbey Sakız Ağacı Sahili’nde tüplü dalış yapan görme engelliler, daha sonra Seferihisar’ın tarihi mirası 12 İyon Kenti’nden biri olan Teos’u gezdiler. Seferihisar Belediye Sarayı’nda Belediye Başkanı Tunç Soyer’le buluşan görme engellilere Başkan Soyer tarafından Türkiye’nin ilk Cittaslow (Sakin Şehri) olan Seferihisar’ın çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi. Cittaslow’un ne olduğu ve Seferihisar’ın nasıl Cittaslow olduğunu anlatan Başkan Soyer, Sığacık Körfezi’ne kurulmak istenen Orkinos Balık Semirtme Çiftliği’ni neden istemediklerini de engellilerle paylaştı.

Görme engelliler Seferihisar Belediyesi tarafından verilen yemeğin ardından programı tamamlayarak ilçeden ayrıldı.