Fuarın Gündemi: Geleceğin Köyleri

Anasayfa / Haberler / Fuarın Gündemi: Geleceğin Köyleri

Fuarın Gündemi: Geleceğin Köyleri

Kentine Güvenen Kentler sloganıyla İstanbul CNR’da düzenlenen  Sosyal Demokrat Belediyeler Hizmet ve Proje Tanıtım Fuarı'nda, Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Geleceğin Köyleri” isimli konferansa konuşmacı olarak katıldı.

CHP Genel Merkezi tarafından tespit edilen 62 başarılı belediyenin katıldığı Kentine Güvenen Kentler buluşmasında, yine CHP Genel Merkezi’nin tespşt ettiği 7 projeyle katılan Seferihisar Belediyesi, “Cittaslow (Sakin Şehir)”, “Üretici Pazarı”, “Tohum Takas Şenliği”, Balıkçılık Projesi, Çocuk Belediyesi, SeferiKart ve SeferiPazar projelerini fuarda sergiledi. Fuarın açılış günü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Seferihisar standını ziyaret etti.

Fuarın içerisinde başarılı bulunan projelerle ilgili panellerde düzenlendi. 31 Mayıs Cuma günü ise Seferihisar Belediyesi ve Seferihisar köyleri tarafından başlatılan Geleceğin Köyleri hareketiyle ilgili panel düzenlendi. Panele Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer konuşmacı olarak katılırken, Başkan Soyer’le birlikte Turgut Köyü yaşayanlarından Emine Bezer, Aylin Bostan da katıldı.

Yeni çıkan yasayla 16 Bin köyün kapatılacağını söyleyen ve buna karşı yaptıkları çalışmaları anlatan Başkan Soyer, İstanbullular ve fuara katılanlar tarafından büyük alkış aldı.

 

{gallery}istanbul-haber{/gallery}