HAYALLERİNİ KUKLALARIYLA ANLATTILAR

Anasayfa / Haberler / HAYALLERİNİ KUKLALARIYLA ANLATTILAR

HAYALLERİNİ KUKLALARIYLA ANLATTILAR
HAYALLERİNİ KUKLALARIYLA ANLATTILAR

Seferihisar Kent Konseyi’nin de kurucularından olduğu İzmir Kent Konseyi Birliği ile ortaklaşa yaptığı “Kuklam İzmir’i Düşlüyor” etkinliği Seferihisar Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.
İzmir Uluslararası Kukla Günleri, Ege Çağdaş Eğitim Vakfı (EÇEV) ve Ayna Psikodrama Atölyesi’nin de katkılarıyla yürütülen “Kuklam İzmir’i Düşlüyor” etkinlikleri, çocukların en çok ilgi gösterdiği kukla sanatıyla, onların kent bilincini geliştirmeyi ve çevreye karşı duyarlılıklarını artırmayı hedefliyor. Seferihisar’daki gösteri, proje kapsamında yer alan Urla, Güzelbahçe, Torbalı, Özdere ilçelerinden ve Seferihisar Merkez okullarının katılımıyla yapıldı. 0-14 yaş arasındaki öğrenciler, nasıl bir kentte yaşamayı düşlediklerini kendi yaptıkları kuklaların dilinden anlattı.
Seferihisar’daki gösteriye ev sahipliği yapan Seferihisar Kent Konseyi Başkanı Deniz Tolga İnci; “Çocukların düşlerini anlattığı bu proje sonrasında geleceğimizin kentimizin küçük sahiplerinin nasıl bir gelecek düşlediklerini bu şenlik sayesinde onların ağzından duymuş olduk. Bütün çocuklarımızın temiz bir çevre, temiz bir deniz ve insanların kardeşçe yaşadığı bir kent düşlediklerini gördük. Onların bu düşlerinin gerçekleşmesi için hep yanlarında olacağız” dedi.
Kuklam İzmir’i Düşlüyor etkinliği, İzmir’in diğer ilçelerinde de yapılmaya devam edilecek. Yedinci haftanın sonunda her ilçeden seçilen 20’şer çalışma, hem kent merkezindeki bir şenlikte hem de 21 Mart 2011 Dünya Kukla Günü’nde düzenlenecek festivalde tekrar sahnelenecek.