Hedef: İşsizliği Bitirmek

Seferihisar Belediyesi başlattığı çalışmayla, iş ve işçi arayanları buluşturuyor. Uygulama kısa sürede 60 genci iş sahibi yaptı.

Belediye cv bankasına özgeçmişlerini bırakan gençler, belediye tarafından personel ihtiyacı olan kuruluşlarla bir araya getiriliyor. İş arayan gençler ve işçi arayan kuruluşları aynı havuzda buluşturan belediye, iki tarafı da memnun edecek sonuçlarla, ilçedeki işsizliği en aza indirmeyi hedefliyor.

Kısa bir sürede 60 genci iş sahibi yapan çalışmayla ilgili açıklamalar yapan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, hedeflerinin işsiz gencin kalmadığı bir Seferihisar olduğunu açıkladı. Özellikle ilçenin potansiyelinin büyüdüğünün altını çizen Başkan Soyer; “İlçemizin gençlerinin iş bulmak için Seferihisar’ı terk etmelerinin önüne geçmek istiyoruz. Burada onlara iş sahaları açmak, seçeneklerini arttırmak istiyoruz. Bugüne kadar yaptığımız çalışmalarla, ilçedeki herkesin ekmeğini büyütmeye çalıştık. KOSGEB’le açtığımız 6 kursla 141 kişiye kendi işyerlerini açmaları için sertifika sunduk ve 50.000 lira hibe ile %0 faizli iki seneye kadar geri ödemesiz 100.000 TL’ye kadar kredi imkanı sağladık. Yine KOSGEB’le 75 kişi için 3 yeni kurs açıyoruz. Bir yandan da her geçen gün potansiyeli artan Seferihisar’da, firmaların çalışan ihtiyaçlarına cevap vermeye çalışıyoruz. Sadece belediyenin ekmek kapısı olarak görüldüğü günlerden, birçok iş imkanına sahip bir ilçeye dönüşüyoruz. CV havuzumuzda, niteliklerine göre iki tarafı bir araya getiriyoruz. Şu ana kadar 60 gencimiz iş sahibi oldu. Bu sayının artarak devam edeceğini düşünüyorum” dedi.

Başkan Soyer, iş ve işçi arayanlar için ilçede yeni bir imkana olanak veren bu çalışmayla ilgili detaylı bilgi ve başvuru için Belediye Halkla İlişkiler Birimine şahsen müracaat edilebileceği gibi, 444 7 743 numaralı telefondan irtibata geçerek de bilgi alınabileceğini söyledi.