Hedef: İşsizliği Bitirmek

Anasayfa / Haberler / Hedef: İşsizliği Bitirmek

Hedef: İşsizliği Bitirmek
Hedef: İşsizliği Bitirmek

Seferihisar Belediyesi verdiği cv bankası hizmetiyle, iş ve işçi arayanları bir araya getiriyor. Şu ana kadar 103 genç iş sahibi olurken, 206 kişi de yüzde sıfır faizli kredi imkanıyla kendi işyerlerini kurmaya hak kazandı.

Belediye cv bankasına özgeçmişlerini bırakan gençler,  personel ihtiyacı olan kuruluşlarla buluşturuluyor. İş arayan gençler ve işçi arayan kuruluşları aynı havuzda toplayan belediye, iki tarafı da memnun edecek sonuçlarla, ilçedeki işsizliği en aza indirmeyi hedefliyor.

2016 yılında cv bankasına başvuran 159 gençten 43’ü iş sahibi oldu. Geçtiğimiz yılla birlikte Seferihisar Belediyesi cv bankası aracılığıyla toplam 103 kişi hayalindeki işe kavuştu. Bu sayının yaz aylarının yaklaştığı günlerde daha da artması bekleniyor.

Hedeflerinin işsiz gencin kalmadığı bir Seferihisar olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Tunç Soyer; “Seferihisar’ın potansiyeli çok büyüdü. Geçmiş yıllarda sadece belediye ekmek kapısı olarak görülürdü ama Seferihisar’ın son yıllarda parlayan yıldızıyla birlikte, birçok kurumsal firma da Seferihisar’a geldi ve iş olanakları doğdu. Kurduğumuz sistemle hem gençlerimizin hem de firmaların işini kolaylaştırıyoruz. Gençlerimiz hangi alanda çalışabilecekleri, aldıkları eğitim ve tecrübelerini bırakıyor, işverenler de aradıkları nitelikteki personeli söylüyor, bu doğrultuda iki tarafı buluşturuyoruz. Bu yöntemle 103 gencimizi iş sahibi yaptığımız için çok mutluyuz. Ayrıca kendi işin yapmak isteyen gençlerimiz için KOSGEB’le birlikte kurslar açıyor, yüzde sıfır faizle işyerlerini kurmalarına aracılık ediyoruz. Bu kurslarda 206 kişiyi kendi işyerlerini açmak için sertifikalarını almaya ve kredi kullanmaya hak kazandı” dedi.

Başkan Soyer, iş ve işçi arayanlar için ilçede yeni bir imkana olanak veren bu çalışmayla ilgili detaylı bilgi ve başvuru için Belediye Halkla İlişkiler Birimine şahsen müracaat edilebileceği gibi, 4447743 numaralı telefondan irtibata geçerek bilgi alınabileceğini söyledi