HEPİMİZ SEFERİHİSARLIYIZ

Anasayfa / Haberler / HEPİMİZ SEFERİHİSARLIYIZ

HEPİMİZ SEFERİHİSARLIYIZ
HEPİMİZ SEFERİHİSARLIYIZ

Seferihisar’da düzenlenen ve  Karadeniz’den Güney Anadolu’ya, Doğu Anadolu’dan İç Anadolu’ya kadar Türkiye kültürünü bir araya getiren altı günlük fuar, Belediye Başkanı Tunç Soyer’in altı dernek temsilcisine hediye ettiği  “Hepimiz Seferihisarlıyız” yazılı tabloların havaya kaldırıldığı final ile son buldu.

Altı günlük fuara katılanlar, başta misafirperverlikleri olmak üzere,  yöresel kültürlerini, yöresel yemek ve halk oyunlarını sergiledi. Fuar, ülkemizin farklı bölgelerinden gelip Seferihisar’a yerleşen insanlarla tüm izleyicilerin yüzünü güldürdü.

Etkinliğin kapanış gecesinde Seferihisar’ın yemekler, halk oyunları ve Seferihisar’da öykü haline gelen Alitülü adlı devenin hikayesi ve gösterisi sergilendi. Gecede konuklara yöresel yemeklerden keşkek ve ev yapımı şarap ikram edildi.

Fuarın kapanış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Tunç Soyer,  “İlk kez düzenlediğimizbu fuarda yanlışlarımız eksikliklerimiz olabilir. Önümüzdeki yıl daha iyisini ve daha ileriki yıllarda dah ada iyisini yapacağımızdan eminiz. Emeği geçen tüm dernek temsilcilerine, belediye çalışanlarına ve ilçemiz halkına teşekkür ediyorum” dedi.

Gecede tüm dernek temsilcileri Başkan Tunç Soyer’in verdiği ve “Hepimiz Seferihisarlıyız” tAblolarını havaya kaldırarak halkı selamladı. Dernek temsilcileri Başkan Soyer’e, “Böyle bir fuarın fikir babası siz oldunuz, hepimiz çok teşekkür ederiz” dediler.

 

Haber & Fotoğraf: www.seferihisar.com sitesi