• Her Şey Pastalar Kadar Tatlı Olsun
  • Her Şey Pastalar Kadar Tatlı Olsun
  • Her Şey Pastalar Kadar Tatlı Olsun
Her Şey Pastalar Kadar Tatlı Olsun

Ulamış Kadın Emeği Mutfağı’nda açılan “Mutfak Sanatları ve Pastacılık Kursu”nun ilk mezunları sertifikalarını Belediye Başkanı Tunç Soyer’in elinden aldı.

Mutfak Sanatları Ve Pastacılık kursu mezunlarının sertifikaları 19 Temmuz Salı günü düzenlenen törenle dağıtıldı. Tören, Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer ve S.S Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Neptün Soyer, kursiyerler ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleşti.

Kadınları mutfak konusunda bilinçlendirmek, var olan bilgilerini sanata dönüştürmek ve bu konuda belge sahibi olmalarını sağlamak amacıyla açılan Mutfak Sanatları Kursu’ndan 19, Pastacılık Kursu’ndan 9 olmak üzere toplamda 28 kursiyer mezun oldu.

Seferihisar Belediyesi Mutfak Eğitmeni Aysun önlü tarafından verilen kurslarda Ulamış Mahallesinde kaybolmaya yüz tutmuş tatlar tekrar hatırlatıldı. Kadınların boş vakitlerini iyi bir şekilde değerlendirdiklerini ve özgüven sahibi olduklarını belirten kurs eğitmeni Önlü, bir sonraki kurs için şimdiden 10 kursiyerin başvurduğunu ve kayıtların devam ettiğini belirtti. Etkinlik kadınların yaptığı yemek ve tatlıların ikramıyla tamamlandı.

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, bütün kursiyerleri tek tek tebrik etti ve şunları söyledi:
“Belediye olarak kadınlarımız için açtığımız kurslardan birini daha tamamladık. Ulamış Kadın Evi’nde, Mutfak Sanatları ve Pastacılık Kursu’nun ilk mezunlarına sertifikalarını düzenlediğimiz törenle verdik. Umuyorum ki her şey bu pastalar kadar tatlı olsun.”