İZMİR KENT KONSEYLERİ 1. YILINI KUTLADI

Anasayfa / Haberler / İZMİR KENT KONSEYLERİ 1. YILINI KUTLADI

İZMİR KENT KONSEYLERİ 1. YILINI KUTLADI
İZMİR KENT KONSEYLERİ 1. YILINI KUTLADI

İzmir Kent Konseyleri Birliği 1. Yılını Kutladı

Birinci yılını dolduran İzmir Kent Konseyleri Birliği, Seferihisar’da yaptığı toplantının ardından Belediye Başkanı Tunç Soyer’in de katıldığı bir yemekle birinci yılını kutladı.

 

Geçtiğimiz yıl Seferihisar, Bayraklı, Konak, Karşıyaka, Karabağlar Kent Konseyleri’nin girişimiyle Türkiye’de ilk kez oluşturulan örgütlenme ve çalışma sistemiyle dikkat çeken   İzmir  Kent Konseyleri Birliği Seferihisar Kent Konseyi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıyla birinci yılını doldurdu.

Toplantıya İzmir’de kurulan ve birliğe üye olan 18 Kent Konseyi katıldı.

Toplantıda ayrıca geçen dönem birlik sözcülüğünü yürüten Karabağlar Kent Konseyi başkanı Murat  Bakan’a Birliğin yeni dönem  sözcüsü Aliağa kent konseyi başkanı Yakup Öztürk ile  Birliğin önceki dönem  genel sekreterliğini yürüten Konak Kent Konseyi başkanı Adnan Akyarlı’ ya ise birliğin yeni  Genel Sekreteri Seferihisar Kent Konseyi Başkanı Deniz Tolga İNCİ tarafından teşekkür plaketleri sunuldu.

Kutlamada bir konuşma yapan Seferihisar Kent Konseyi Başkanı Deniz Tolga İNCİ “İzmir kent Konseyleri  Birliğinin  kuruluşunda yer alan Seferihisar Kent Konseyimiz birliğin daha güçlenmesi için ilk günden itibaren her daim çalıştı. Birliğin  1. Yıl kutlamasının’ da Seferihisar’da   yapılmasının  onurunu yaşıyorum. Birliğin katkılarıyla Kent Konseyleri ilçelerinin yönetiminde büyük söz sahibi haline geldiler. Kurduğumuz birlik hep birlikte olmamızı ve güçlenmemizi sağladı. Kent Konseyleri büyüyerek kuruldukları ilçelere çok daha iyi  hizmetler vermeyi sürdüreceklerdir“ dedi

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer “Birliğin oluşumunda ilk katkı koyanlardan biri olmak Seferihisar olarak bizi çok mutlu ediyor. Bir sene içerisinde İzmir Kent Konseyleri Birliği çok başarılı çalışmalara imza attı ve çok daha başarılı olacaklarına da yürekten inanıyorum . Kent Konseyleri halkın yönetime katılmasını , kentin yönetiminde söz sahibi olmasını sağlaması açısından çok önemli kuruluşlardır. Belediyelere hem uyarı hem destek niteliğindedir. İzmir Kent Konseyleri Birliği başarılı çalışmalarını devam ettirerek, Türkiye’ye örnek olacaktır” dedi.”