Menü
İzmir’de Sosyal etkinliklere erteleme kararı

İzmir Valiliği, yayınladığı İl Hıfsızsıhha Kurulu kararınca; covid 19’a bağlı vaka artışlarının olması sebebiyle, fiziksel teması önleyerek bulaşma riskini azaltmak amacıyla milli günler ve mahalli kurtuluş günü kutlama törenleri dışında yapılacak olan her türlü sosyal etkinliklerin ileri bir tarihe ertelenmesi kararı alındığını duyurdu.

Yayınlanan karar doğrultusunda Seferihisar’da 11 Eylül Seferihisar’ın Kurtuluşu etkinlikleri kapsamında düzenlenmesi planlanan Anadolu Ateşi gösterisi İzmir Valiliği tarafından iptal edildi.

“Sağlıklı ve ferah bir gelecek için direncimizi kaybetmeyelim”

Belediye Başkanı İsmail Yetişkin “Pandemi dolayısıyla zor zamanlardan geçiyoruz. Bu süreçte sağlıklı ve ferah bir gelecek için pandemi ile mücadeleye direncimizi kaybetmeden devam etmeliyiz. İzmir Valiliği tarafından yayınlanan genelge doğrultusunda Seferihisar’da gerçekleştirmeyi planladığımız gösteri iptal oldu. Seferihisar’ın kurtuluşunun 98. yılı etkinlikleri kapsamında gerçekleştirecek olduğumuz gösterinin iptal olması hepimizi üzdü. Ancak sağlığımız ve sağlıklı bir geleceğe ulaşmamız çok önemli. Vaka sayılarının arttığı bu dönemde kontrollü sosyal hayat kurallarına uyarak mücadelemize devam edeceğiz” ifadelerinde bulundu.