KADIN ÇİFTCİLER YARIŞTI

Anasayfa / Haberler / KADIN ÇİFTCİLER YARIŞTI

KADIN ÇİFTCİLER YARIŞTI
KADIN ÇİFTCİLER YARIŞTI

Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı Teşkilatlanma ve Destekleme Genel Müdürlüğü kırsal alanda kadın çiftçilere götürülen eğitim yayın çalışmalarını değerlendirmek, köy ve kasabalarda yaşayan kadınların kendilerine olan güven duygularını geliştirmek, birbirleriyle kaynaşmalarını sağlamak ve girişimcilik ruhu aşılamak amacıyla 81 ilde gerçekleştirdiği “kadın Çiftçiler Yarışıyor” programı kapsamında Seferihisar İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından Seferihisar ve Köylerinde yaşayan bayan çiftçilere yönelik yarışma ilk kez düzenlendi.

Gödence, Orhanlı, Düzce, Kavakdere köyleri, Ulamış ve Payamlı Mahallelerinin ikişer bayan çiftçiyle katıldığı yarışmada sorulan yirmi sorunun ondokuzunu doğru cevaplayan Payamlı Mahallesi birinci oldu. Yarışmada Düzce Köyü ikinci olurken, üçüncü Kavakdere Köyü oldu. Tüm yarışmacılar sponsorlar tarafından sağlanan hediyelerle ödüllendirildi. Payamlı Mahallesi adına yarışan Emine Çadır ve Sema Çabalak birincilik ödüllerini İlçe Kaymakamı Şakir Erden’in elinden aldı. Yarışmacıların ödülleri “Ot biçe makinesi”, “Saanen Teke”, “Budama Makası, “Masa Örtüsü, “Zeytinyağı”, “Şifalı Bitkiler Çantası”, “Ajanda”, “Saç Kurutma Makinesi”, “Kasetçalar” olurken teşekkür belgesi ve plaketle de onurlandırıldı. Saanen Teke ödülü Türer A.Ş. adına Deniz Türer tarafından verildi.

Diğer yarışmacılara ödülleri İlçe Garnizon Komutanı Süreyya Doğan, Belediye Başkan Yardımcısı Nilgün Durmazer, İlçe Emniyet Müdürü Gürkan Yiğit ve İlçe Belediye Başkanı eşi Neptün Soyer tarafından verildi.

Yarışmada birinci olan Payamlı Mahallesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde gerçekleşecek İzmir Finali’nde yarışacak.