KADIN EMEĞİYLE KAHVALTIYA BUYRUN

Anasayfa / Haberler / KADIN EMEĞİYLE KAHVALTIYA BUYRUN

KADIN EMEĞİYLE KAHVALTIYA BUYRUN
KADIN EMEĞİYLE KAHVALTIYA BUYRUN

Seferihisar Belediyesi’nin ev hanımlarını hayata ve istihdama kazandırma projelerine bir yenisi daha eklendi. Doğanbey Kadın Emeği Evi’nin bahçesi, kadınların işlettiği Köy Kahvaltısı Evi’ne dönüştürüldü.
Doğanbey’de Kadın Emeği Evi açarak kadınların el emeklerini sergileme ve satma imkânı yaratan Seferihisar Belediyesi, Göztepe Soraptomist Kulübü ile ortaklaşa hazırladığı projeyle Kadın Sığınma Evi’nin bahçesini Köy Kahvaltı Salonu haline getirdi. Kadınları kendi elleriyle ürettikleri reçel, yoğurt, peynir, domates, salatalık gibi ürünlerle hazırlanacak doğal kahvaltı, uygun fiyatlarla misafirlerle buluşacak ve ev hanımları para kazanacak.

Kahvaltı Evi 15 Mayıs Pazar günü Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Göztepe Soraptomist Kulübü Başkanı Güneş Akyıldız tarafından açıldı.

Açılışta bir konuşma yapan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer; “Orda bir köy o bizim köyümüzdür denir evet işte bu köy bizim köyümüz. Bu adımlarla bir şeyleri değiştireceğiz, yaşam kalitesini yükselteceğiz. Burada yaşayanlar için bu büyük bir adım. Bundan sonraki asıl mesele bu mekanı yaşatmak. Biz belediye olarak ne gerekiyorsa yapacağız. Sizlerden de ricamız, burayı dostlarınıza tavsiye edin. Burada sadece kahvaltı etmekle kalmayacaklar, buradaki kadınların sosyal hayata katılmalarına destek vermiş olacaklar. Böyle bir öngörüyle bize destek olan Göztepe Saraptomist Kulübü’ne Seferihisar Belediyesi ve Doğanbey Köyü adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

Kahvaltı Evi’nin mutfağının hazırlanmasına destek veren Göztepe Soraptomist Kulübü Başkanı Güneş Akyıldız; “Biz kulüp olarak kadının statüsünü yükseltmek için neler yapabiliriz diye düşünürken Sayın Başkan Tunç Soyer’le görüşme şansımız oldu. Bize bu projeyi sundu. Bizden elimizden geldiğince destek olmaya çalıştık. Bundan sonra kahvaltı evine çeşitli turlar düzenleyerek destek vermeyi düşünüyoruz” dedi.
Kahvaltı evi açılış kurdelasının kesimi ve yapılan ikramla hizmete açıldı.