KALE İÇİNDE BAROK KONSERİ

Anasayfa / Haberler / KALE İÇİNDE BAROK KONSERİ

KALE İÇİNDE BAROK KONSERİ
KALE İÇİNDE BAROK KONSERİ

2. Uluslararası Barok Müziği dinletisi günleri kapsamında Sığacık Kale İçi’nde Enternasyonal Barok  Grubu Baden Wurtenberg konser verdi.
21-28 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen Barok Müziği Dinletisi günlerine 24  Mayıs Pazartesi akşamı Sığacık ev sahipliği yaptı. Seferihisar ve Bornova Belediyeleri ve İzotaş’ın sponsorluğunda Güven 2. Bahar Sağlıklı Yaşam Merkezi tarafından gerçekleştirilen konser yaklaşık 1,5 saat sürdü.
Değişik ülkelerden gelen ve Almanya da Baden-Württemberg eyaletinde yaşayan profesyonel müzisyenler ve çeşitli müzik okulu öğrencilerinden oluşan Barok grubu Baden-Württemberg, ilk yurtdışı konserlerini Seferihisar’da verdi.
Konserin sonunda Orkestra Şefi Andreas  Kreisel’e Seferihisar Kaymakamı Şakir Erden, Orkestranın 1. Kemanı Türk Sanatçı Olcay Alatay ve 2. Bahar Sağlıklı Yaşam Merkezi Sahibi Şefik Güven’e Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer çiçek vererek teşekkür etti. Konserin ardından yurtdışından gelen misafirlere ve geceye katılanlara Seferihisar Belediyesi tarafından Dağ Restoran’da verilen kokteyl verildi.
Baden-Württemberg gurubu ikinci konseri 26 Mayıs Çarşamba akşamı Bornova’da gerçekleşecek.