KALE’DE TARİHİ GECE

Anasayfa / Haberler / KALE’DE TARİHİ GECE

KALE’DE TARİHİ GECE
KALE’DE TARİHİ GECE

Sığacık Kalesi muhteşem bir tiyatro akşamına sahne oldu. Cihan Ünal ve Nevra Serezli’nin rolleri paylaştığı “6 Haftada 6 Dans Dersi” binlerce kişi tarafından izlenirken, Sığacık Kalesi tarihinin en kalabalık günlerinden birini yaşadı.

Rodos seferine hazırlık amacıyla Kanuni Sultan Süleyman tarafından, M.Ö. 3000’li yıllarda ilk sanatçılar birliğinin kurulduğu sanatçılar kenti Teos’tan getirtilen taşlarla yaptırılan Sığacık Kalesi, sanat ve sanatçılarla dolu bir akşama ev sahipliği yaptı. Seferihisar Belediyesi tarafından getirilen 2 Bin sandalye tamamen dolarken, kalenin surları ve duvarları doldu taştı.

Gencay Gürün’ün özerk tiyatrosu “Tiyatro İstanbul” tarafından sunulan, Richard Alfieri’nin yazdığı, Cihan Ünal’ın yönetmenliğini üstlendiği; “Biri orta yaş üstü, hayattaki yalnızlığını dansla doldurmak için dans eğitimi almak isteyen bir kadın, diğeri de yaşamında sorunlar olan bir dans öğretmeninin, bir araya geldiklerinde, yalnızlıklarını ve hayatın onlara yaşattığı zorlukları birbirleriyle paylaşarak, korkularıyla, zorluklarla yüzleşmelerini yer yer komik, yer yer duygusal bir biçimde anlatan” oyun Cihan Ünal ve Nevra Serezli’nin muhteşem oyunculuklarıyla birleşti.

Binlerce kişinin ayakta alkışladığı oyunun ardından Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Seferihisar Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Fevziye Kanat Özkan tarafından oyunculara çiçek verilerek teşekkür etti.

 

VİDEO:

{vimeo}14174637{/vimeo}


CİHAN ÜNAL’DAN ANLAMLI MESAJ

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer oyunun ardından kısa bir konuşma yaparak; “Bundan 20 yıl önce Cihan Ünal’la beraber Sığacık’a gelmiştik. Sığacık Kalesi’ni gezerken burada çok güzel oyunlar sergilenebilir demiştik. İşte 20 yıl önceki hayalimizi gerçekleştirdiğimiz gün” diyerek sanatçılara teşekkür etti. Hayatının büyük bir bölümünü  Seferihisar’da geçiren ünlü oyuncu Cihan Ünal ise, Sığacık Körfezine kurulmak istenen Orkinos Balık Çiftlikleri’yle ilgili sert bir mesaj verdi.  Ünal; “Özel bir sektörle, bazılarının verdiği imkanlarla, burada Orkinos Balık Çiftliği için izin veriliyor. Bu, bu sahillerin bitmesi demektir. Bazıları para kazanacak diye biz buna izin vermeyeceğiz. Herkesten bu konuda destek bekliyorum” dedi.